2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Ospatar, barman, sef de sala
  5. Ospatar, barman, sef de sala - Maramures
  6. Ospatar, barman, sef de sala - Baia Mare
Postat 26 aprilie 2024

Angajam Ospatar - restaurant hotel

Salariu

3 000 - 4 000 lei

Localizare

Baia Mare

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Necesita schimburi in WeekendNumarul de posturi disponibile: 2

Suntem în căutarea unui ospătar talentat și dedicat care să se alăture echipei noastre. Ca ospătar, veți fi responsabil de oferirea unei experiențe excelente clienților noștri în timp ce servim mâncarea și băuturile într-un mod prompt și profesionist. Veți colabora cu colegii de echipă și veți lucra sub coordonarea directă a managerului de restaurant pentru a asigura o atmosferă plăcută și o experiență de luat masa de neuitat pentru clienții noștri.

Responsabilități:

  • Primirea clienților și asigurarea unei experiențe de ospitalitate de prim rang.

  • Prezentarea meniului, oferirea de recomandări și preluarea comenzilor.

  • Servirea mâncărurilor și băuturilor într-un mod eficient și profesionist.

  • Asigurarea respectării standardelor de igienă și siguranță alimentară.

  • Gestionarea plăților și a tranzacțiilor cu clienții.

  • Menținerea curățeniei și a ordinii în zona de servire și în restaurant.

  • Colaborarea eficientă cu restul echipei pentru a asigura o experiență de luat masa fără cusur.

Cerințe:

  • Experiență anterioară în industria ospitalității, în special ca ospătar, este preferată.

  • Abilități excelente de comunicare și interacțiune cu clienții.

  • Capacitatea de a lucra eficient într-un mediu aglomerat și sub presiune.

  • Atitudine pozitivă și orientare către clienți.

  • Abilități bune de gestionare a timpului și prioritizare a sarcinilor.

  • Disponibilitate pentru a lucra în ture flexibile, inclusiv seri, weekend-uri și sărbători.

Localitate

Baia Mare,

Maramures

Maramures, Baia Mare
ID: 267141822