2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Ospatar, barman, sef de sala
  5. Ospatar, barman, sef de sala - Sibiu
  6. Ospatar, barman, sef de sala - Sibiu
Postat 01 mai 2024

Angajam Ospatar Hotel Castelnor 4* Sibiu/Paltinis

Localizare

Sibiu

Nivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaNumarul de posturi disponibile: 2CUI / CIF: 36331730

Descriere

Hotel Castelnor Paltinis/Sibiu angajeaza Ospatar

Cerinte:

  • Experienta in domeniu (specialitate),

  • Cursurile de calificare in domeniu reprezinta un avantaj,

  • Cunostinte minime de limba engleza: nivel conversational,

  • Diploma de calificare in domeniu (constituie un avantaj);

  • Prezenta agreabila, amabilitate, atitudine pozitiva;

  • Stapanire de sine, disciplina.

Conditii:

  • Contract de munca pe termen nelimitat,

  • Un salariu competitiv, in funcție de nivelul de calificare și experienta,

  • Tichete de masa,

  • Prime si bonusuri in functie de performanta,

  • Oportunitati de training formare profesionala

Responsabilitati:

  • Cunoasterea principalelor reguli de servire si protocol;

  • Preluarea comenzilor de mancare si/sau bautura intr-o maniera eficienta si profesionista;

  • Cunoasterea meniului pentru a oferi informatii competente cu privire la felurile de mancare, tacamuri si bauturi;

  • Servirea exemplara a clientilor cu produsele comandate de catre acestia;

  • Debarasarea si asigurarea curateniei in restaurantul unitatii hoteliere;

  • Respectarea normelor de igiena si securitate a muncii.

Castelnor este amplasat în stațiunea Păltiniș, la doar 30 de km de Sibiu, într-un decor natural irezistibil. Dotările elegante, îmbinate armonios, sunt completate de servicii de excepție gândite să susțină integral sloganul de brand - Passport to Comfort. Castelnor este cel mai nou resort premium inaugurat în Păltinis, gândit să le ofere oaspeților facilități de confort excepționale. Locația este deschisă atât pentru sejururi individuale, cât și pentru evenimente private de grup sau corporate. Întregul staff este special instruit în a asigura maximul de confort și ospitalitate pentru fiecare vizitator care vizitează locația. Echipa Castelnor, tanara, energica si dedicata oaspetilor este probabil una dintre cele mai bune echipe hoteliere din tara.

Localitate

Sibiu,

Sibiu

Sibiu
ID: 221286400