2. Locuri de munca
  3. Lucratori productie - depozit - logistica
  4. Operatori productie, confectioneri
  5. Operatori productie, confectioneri - Brasov
  6. Operatori productie, confectioneri - Brasov
Postat 03 aprilie 2024

Angajam manager Platforma online

Salariu

2 500 - 5 000 lei

Localizare

Brasov

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Senior-level (> 5ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 2

Descriere

                                 manager platforma online

Ce inseamnă ?

manager platforma online” face parte din cele mai noi meserii digitale. Competente unui online shop manager au devenit foarte căutate la această oră in care comerţul online se dezvoltă in mod exponenţial cerând competenţe digitale specifice.

Un “manager platforma online” asigură buna funcționare a unui magazin online sub toate aspectele sale: pregăteşte şi introduce imagini şi informaţii despre produse în magazinul virtual, cu dimensiunile și prețurile corespunzătoare, se asigură că stocurile sunt corect calculate, are grijă ca site-ul sa fie bine promovat şi să atragă tot mai mulţi clienţi.

Candidatul Ideal

Cerinte: - Absolvent studii medii/superioare economice si cunostinte programare constituie un avantaj. - Aptitudini de comunicare excelente; - Experienta in vanzari sau call center; - Cunostinte de operare PC (Word, Excel obligatoriu); - Capacitatea de a solutiona eficient solicitarile si reclamatiile clientilor; - Persoana dinamica, organizata, responsabila, atenta la detalii; - Abilitati de invatare rapida si de gestionare a mai multor sarcini in acelasi timp; - Reprezinta un bonus la angajare experienta similara la un alt magazin online. - Abilitatea de a lucra in echipa - Ambitie, capacitate de automotivare. - Gandire logica, structurata, usurinta in a invata noi cunostinte de factura tehnica, Spontaneitate. - Asimilarea cu usurinta a noutatilor din domeniu - Atitudine pozitiva - Seriozitate; - Bune abilitati de comunicare, organizare, planificare. - Excelenta cunoaştere a limbii române scris şi vorbit, claritate şi coerenţă în exprimare scrisă şi orală, - Bună memorie a datelor şi cifrelor, atenţie distributivă,

Descrierea jobului

- Procesarea pe calculator a comenzilor primite online, telefonice si in magazin; - Verificarea comenzilor si a a produselor, respectiv pregatirea acestora pt. livrare prin curier sau posta; - Emitere documente necesare expedierii coletelor (AWB, AVIZ, FACTURA) - Introducerea de continut nou in magazin: promotii, articole how-to, noutati din domeniu: produse, solutii etc. - Oferirea de informatii despre produse si modul lor de folosire - Mentinerea relatiilor cu clientii - Participa la activitatile administrative din cadrul magazinului/depozitului (inventariere, curatenie) - Mentinerea locului de munca curat si foarte bine organizat. - Executa si alte sarcini profesionale legate de activitatea firmei, la solicitarea superiorilor ierarhici. - Propune fotografii in vederea utilizarii lor in webshop (bannere, foto produse, newsletter etc.) - Propune viitoare campanii de promovare si promotii. - Salariu fix + bonuri de masă+bonus de perfromanță .

Descrierea companiei

  Cu o experiență de peste 15 ani  ,  oferim servicii de consultanță în telecomunicații, distribuim și comercializăm o gama largă de produse  , actualizand în permanentă stocurile , în funcție de nevoile clienților noștrii . Aceste lucruri ne fac să fim competitivi , atât în online, cât și în piață retail din România , având produsele prezentate în 8 magazine MobiStore din Brașov.     Fiind prezenți 24/24 de ore în mediul online din România , Ungaria și Bulgaria , reușim  cu succes să expediem clienților produse de calitate  , servicii de consultanță prin telefon sau e-mail ,  și control deplin asupra comenzilor  .      Target-ul nostru este de a satisface nevoile de comunicare ale clienților B2C , și de a dezvolta parteneriate de lungă durată cu clienții B2B, bazate pe respect reciproc , profesionalism , ca totul să se regăsească într-o relație de câștig - câștig .

   Suntem nerăbdători să te cunoaștem!

Localitate

Brasov,

Brasov

Brasov
ID: 268487068