2. Locuri de munca
  3. Lucratori productie - depozit - logistica
  4. Operatori productie, confectioneri
  5. Operatori productie, confectioneri - Brasov
  6. Operatori productie, confectioneri - Brasov
TERWA ROMANIA
Postat 01 mai 2024

Angajam Operator CNC

Localizare

Brasov

Full time

Nivelul de studii: Calificat

Descriere

Candidatul Ideal

  • absolvent de studii medii sau scoala profesionala

  • minima experienta in domeniul confectiilor metalice; operator CNC, ​frezor, strungar, lacatus mecanic, prelucrator prin aschiere

  • cunoasterea si folosirea instrumentelor de masurare uzuale

  • disponibilitate pentru lucrul in 3 schimburi

  • gandire practica, spirit de observatie

  • seriozitate, responsabilitate si implicare

Descrierea jobului

  • studiaza comanda, pregăteşte maşina-unealtă cu comandă numerică pentru executarea lucrării (stabilește programul de comandă, efectuează reglarea dinamică

  • verifica dimensional si calitativ materia prima

  • depozitează şi expediază piesele prelucrate (curăță, șterge de aşchii şi de lichid de răcire piesele prelucrate, manipulează şi depozitează piesele în containere)

  • are în vedere eficientizarea constantă a procesului de muncă pentru a reduce defectele de execuție, de proiect

  • efectuează calcule matematice simple pentru determinarea unor consumuri specifice de materiale şi manoperă sau diverse calcule pentru realizarea lucrarilor

  • verifică rezultatele proceselor de execuție, se asigură că cerințele documentației au fost respectate, în caz contrar ia măsuri de remediere sau raportează defectele și cauzele lor

  • colaboreaza cu celelalte departamente implicate in procesul de productie

Beneficii oferite:

  • Tichete de masa ;

  • Abonament servicii medicale;

  • Prime si tichete cadou;

  • Al 13 lea salariu;

Alte beneficii:

  • Transport asigurat gratuit din Brasov, Sacele, Ghimbav, Codlea, Zarnesti, Dopca, Rasnov, Fagaras, si alte zone.

Localitate

Brasov,

Brasov

Brasov
ID: 269243437