2. Locuri de munca
  3. Agenti - consultanti vanzari
  4. Reprezentanti vanzari
  5. Reprezentanti vanzari - Timis
  6. Reprezentanti vanzari - Timisoara
VESTRA INDUSTRY SRL
Postat 22 mai 2024

Angajam Manager zonal Vânzări

Localizare

Timisoara

Descriere

Cerințe privind experiența:

  • Experiența anterioară de minim 3 ani într-un post similar (experiență în vânzarea de utilități sau instalații de preferat).

  • Studii superioare tehnice.

Responsabilități:

  • Răspunde de realizarea planului de vânzări lunar, trimestrial, anual,

  • Administrează și dezvoltă portofoliul de clienți,

  • Administrează prin time management eficient vizitele la clienți,

  • Promovează toate produsele deținute în portofoliu Vestra către toți clienții din zona arondată,

  • Urmărește statusul ofertelor și asigură transformarea lor în contract,

  • Coordonează zona pe care o are în subordine ca pe un centru de profit,

  • Solicită informații de la clienți în ceea ce privește obiectivul care este de interes pentru Vestra Industry

  • Prospectează în permanență piața în vederea identificării de noi clienți și a creșterii cotei de piață a Companiei,

  • Se asigură de vizitarea unui număr dat de clienți potențiali per săptămână,

  • Efectuează periodic vizite la clienți în vederea obținerii de feedback în urma vizitelor sale, a prezentării produselor și a ofertelor,

  • Redactează rapoarte de activitate atât în CRM cât și pe orice alt suport solicitat, în termenul cerut și garantând acuratețea datelor furnizate,

  • Propune planuri de acțiune în vederea creșterii vânzărilor conform Target în zona sa de responsabilitate,

  • Dezvoltă relațiile cu clienții actuali,

  • Identifică noi clienți în aria de responsabilitate și se implică în negocierea termenilor contractuali în vederea contractelor cu clienții,

  • Prezintă, promovează și vinde produsele societății,

  • Se ocupă de întocmirea și încheierea contractelor de vânzare în condiții avantajoase pentru firmă,

  • Oferă servicii de asistență post-vânzare,

  • Oferă consultanță tehnică de specialitate clienților existenți și celor potențiali,

  • Negociază prețurile pentru produsele livrate și stabilește împreună cu clienții modalitățile de plată și de livrare,

  • Răspunde de urmărirea încasării sumelor datorate de către clienți și de transmiterea documentelor de vânzare,

  • Se preocupă permanent de nivelul de satisfacție al clienților.

Beneficii:

  • Asigurare privată de sănătate

  • Abonament 7Card

  • Abonament Bookster

  • Zile suplimentare de concediu

  • Prime de sărbători

  • Acces la toate evenimentele organizate de către companie

  • Card business

  • Bonus anual de performanță în funcție de realizarea obiectivelor

Localitate

Timisoara,

Timis

Timis, Timisoara
ID: 269930928