2. Locuri de munca
  3. Personal administrativ - secretariat
  4. Asistent manager si secretariat
  5. Asistent manager si secretariat - Bucuresti - Ilfov
  6. Asistent manager si secretariat - Bucuresti
  7. Asistent manager si secretariat - Sectorul 4
Postat 15 aprilie 2024

Angajam Manager Sucursala Birou

Localizare

Bucuresti, Sectorul 4

Full time

Nivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)

În calitate de Manager Sucursală Birou pentru compania noastră de recrutare, veți fi responsabil de supervizarea operațiunilor zilnice ale biroului nostru de sucursală, de gestionarea unei echipe și de asigurarea realizării țintelor și obiectivelor.

Responsabilități:

1. Leadership și Management:

- Furnizarea de leadership și direcție echipei biroului de sucursală, motivându-i să atingă țintele și obiectivele de performanță.

- Organizarea întâlnirilor regulate ale echipei pentru a comunica obiectivele, a oferi actualizări și a aborda orice probleme sau îngrijorări.

- Mentoratul și coaching-ul echipei pentru a-și îmbunătăți abilitățile și productivitatea.

2. Recrutare și Staffing:

- Gestionarea întregului proces de recrutare, inclusiv găsirea candidaților, screening-ul CV-urilor, efectuarea interviurilor și efectuarea plasamentelor.

- Dezvoltarea și menținerea relațiilor cu clienții pentru a înțelege nevoile lor de personal și pentru a oferi soluții eficiente de recrutare.

- Monitorizarea metricilor de recrutare și a indicatorilor de performanță pentru a urmări progresul și a identifica zonele pentru îmbunătățire.

3. Managementul Clientului:

- Construirea și menținerea relațiilor solide cu clienții, asigurând nivele ridicate de satisfacție și retenție a clienților.

- Colaborarea cu clienții pentru a înțelege obiectivele lor de afaceri și pentru a adapta strategiile de recrutare pentru a satisface nevoile lor specifice.

- Abordarea întrebărilor, preocupărilor și feedback-ului clienților într-un mod oportun și profesional.

4. Operațiuni și Administrare:

- Supravegherea operațiunilor zilnice ale biroului de sucursală, inclusiv sarcini administrative, procesarea salariilor și conformitatea cu politicile și procedurile companiei.

- Asigurarea funcționării eficiente și eficace a biroului de sucursală, optimizând alocarea resurselor și procesele de flux de lucru.

- Monitorizarea și gestionarea țintelor bugetare și a cheltuielilor pentru a asigura rentabilitatea și eficiența costurilor.

5. Raportare și Analiză:

- Pregătirea de rapoarte regulate privind metricile cheie de performanță, cum ar fi activitatea de recrutare, plasările, veniturile și rentabilitatea.

- Analizarea datelor și a tendințelor pentru a identifica oportunități de creștere și îmbunătățire, implementând strategii pentru a îmbunătăți performanța.

- Furnizarea de insight-uri și recomandări conducerii superioare bazate pe analiza performanței și cercetarea pieței.

Calificări:

- Diplomă de licență în administrarea afacerilor, resurse umane sau un domeniu asemanator.

- Experiență dovedită în recrutare, staffing, cu cel puțin 5 ani într-o funcție de conducere sau de supraveghere.

- Abilități de leadership și management, cu capacitatea de a inspira și motiva o echipă.

- Abilități excelente de comunicare și interpersonale, cu capacitatea de a construi relații cu clienții și candidații.

- Înțelegere solidă a proceselor, tehnicilor și practicilor de recrutare.

- Mentalitate analitică cu competențe în analiza datelor și raportare.

- Capacitatea de a prospera într-un mediu dinamic și rapid și de a se adapta la priorități și cerințe în schimbare.

-experiența în domeniul recrutării într-o poziție similară este obligatorie

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 4
ID: 269049141