2. Locuri de munca
  3. Lucratori productie - depozit - logistica
  4. Controlori calitate
  5. Controlori calitate - Alba
  6. Controlori calitate - Unirea
Postat 15 aprilie 2024

Angajăm laborant

Localizare

Unirea

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normal

Companie de top ce activeaza in domeniul lactatelor, avand 28 de ani de experienta in Romania, suntem în căutarea unui laborant talentat și dedicat pentru a se alătura echipei noastre. Dacă aveți o pasiune pentru știință și vă place să lucrați într-un mediu de laborator, aceasta este o oportunitate excelentă pentru dumneavoastră.

Responsabilități:

  • Efectuarea de analize și teste de laborator pentru a sprijini cercetarea și dezvoltarea produselor noastre

  • Colectarea și pregătirea probelor pentru analiză

  • Utilizarea echipamentelor de laborator și a instrumentelor specifice pentru a obține rezultate precise

  • Înregistrarea și interpretarea datelor obținute în timpul testelor

  • Menținerea și curățarea echipamentelor și a spațiului de lucru

  • Respectarea standardelor de siguranță și a regulilor de lucru în laborator

  • Colaborarea cu echipa de cercetare și dezvoltare pentru a îmbunătăți procesele și produsele noastre

Cerințe:

  • Diplomă de studii superioare în domeniu sau o specializare relevantă

  • Cunoștințe solide de chimie, biologie și alte științe relevante

  • Abilități excelente de comunicare și capacitatea de a lucra în echipă

  • Atenție la detalii și abilități analitice puternice

  • Capacitatea de a respecta termenele limită și de a lucra într-un mediu dinamic

  • Cunoștințe de operare a echipamentelor de laborator și a instrumentelor specifice

  • Sa respecte cerintele igienico-sanitare specifice industriei laptelui

  • Sa cunoasca si sa respecte tehnologiile specifice utilizate la receptia laptelui, pasteurizarea laptelui, fabricarea de cas gras si cas baschiu, branza proaspta de vaca si branza telemea

  • Sa cunoasca aparatura din laborator si modul de exploatare a acesteia

  • Sa cunoasca metodele de analiza ale diferitilor parametri ai materiei prime si ai produselor finite

  • Sa cunoasca modul de inregistrare a datelor analizelor de laborator si de raportare a lor;

Beneficii:

  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu de laborator modern și bine echipat

  • Posibilitatea de a contribui la dezvoltarea de produse inovatoare și de înaltă calitate

  • Program flexibil de lucru și posibilitatea de a lucra de acasă în anumite situații

  • Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în cadrul companiei

  • Pachet salarial competitiv și beneficii suplimentare

Dacă sunteți o persoană pasionată de știință și doriți să faceți parte dintr-o echipă dinamică și inovatoare, vă încurajăm să aplicați pentru poziția de laborant. Așteptăm cu nerăbdare să primim aplicația dumneavoastră.

Localitate

Unirea,

Alba

Alba, Unirea
ID: 268727869