2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Mecanici, electromecanici, intretinere utilaje
  5. Mecanici, electromecanici, intretinere utilaje - Dolj
  6. Mecanici, electromecanici, intretinere utilaje - Craiova
Casa Noastra - QFort
Postat 02 mai 2024

Angajam Inginer/Tehnician Electromecanic Mentenanta – Craiova

Localizare

Craiova

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program de lucru in ture

Descriere

Cerinte:

  • Absolvent: studii medii/ superioare profil electric, electromecanic, automatizari, mecatronica;

  • Experienta in domeniul mentenantei utilajelor industriale: minim 1 an;

  • Cunostinte de baza: electrice si pneumatice;

  • Cunostinte in automatizari de proces (reprezinta un avantaj);

  • Abilitati: interpretare scheme electrice/ pneumatice, scheme I/O cu PLC-uri, analiza si detalii, capacitate de a sesiza defectiunile;

  • Cunostinte operare PC;

  • Cunostinte minime de limba engleza necesare pentru intelegerea specificatiilor tehnice ale echipamentelor;

  • Bune calitati de organizare, planificare, perseverenta, comunicare si relationare, capacitate de lucru in echipa.

  • Disponibilitate de lucru in schimburi.

Descrierea jobului:

  • Intreprinde actiunile de mentenanta planificata, conform programarilor stabilite, precum si cele de mentenanta corectiva, la echipamentele din sectiile de productie;

  • Exercita in conditii de siguranta diagnosticarea defectiunilor, repararea lor in timp util si repunerea in functiune a echipamentelor;

  • Verifica si completeaza raportul de defectiuni zilnice;

  • Respecta procedurile de interventie la echipamente si procedura privind modul de lucru cu magazia de piese de schimb;

  • Analizeaza cauzele defectiunilor majore si implementeaza contramasuri in scopul de a evita reaparitia defectiunilor;

  • Urmareste si analizeaza piesele de schimb neconforme care reprezinta cauza functionarii defectuoase a echipamentelor;

  • Verifica stocul actual al pieselor de schimb pentru echipamente si stabileste necesarul pieselor de schimb critice.

Beneficii:

  • Salariu atractiv;

  • Bonus de performanta atractiv pentru atingerea obiectivelor sau a unor tinte prestabilite;

  • Participarea la punerea in functiune a utilajelor noi aferente planului de investitii la nivel de fabrica;

  • Oportunitati de dezvoltare prin participarea la traininguri specifice departamentului de mentenanta in domeniul electro-pneumatic, automatizari, etc.;

  • Stabilitatea locului de munca;

  • Un mediu de lucru dinamic, cu tehnologie de ultima generatie in domeniul CNC-urilor;

  •  Sansa unei cariere de succes intr-o companie nationala.

Localitate

Craiova,

Dolj

Dolj, Craiova
ID: 269409348