2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Ingineri
  5. Ingineri - Sibiu
  6. Ingineri - Sibiu
Resurse Umane RETRASIB
Postat 26 aprilie 2024

Angajam Inginer proiectare mecanica

Localizare

Sibiu

Descriere

Beneficii:

  • Un loc de munca intr-o companie multinationala, care pretuieste calitatea muncii si munca in echipa;

  • Salariu fix, completat de tichete de masa, asigurare transport si asigurare medicala;

  • Mediu de lucru profesionist, competitiv;

  • Libertatea de a-ti pune in valoare ideile, creativitatea si ingeniozitatea tehnica;

  • Training-uri: incursiune pe fluxul de productie si training intern in department;

  • Posibilitatea de dezvoltare a unei cariere frumoase, intr-un mediu dinamic care imbina armonios creativitatea, tehnica si profesionalismul.

Departament: Proiectare mecanica

Candidatul Ideal

  • Studii superioare in domeniul ingineriei, cu profil mecanic sau electromecanic.

  • Bune cunostinte de desen tehnic, mecanica si rezistenta materialelor

  • Experiența intr-un program de proiectare 3D, Solid Edge

  • Cunostiinte de MS Office;

  • Experiență de lucru in SAP contituie avantaj;

  • Limba engleza, minim nivel mediu;

Descrierea jobului:

  • Modelarea 3D a montajului general si a constructiei metalice a transformatorului;

  • Intocmirea de desene de executie ale ansamblelor 3D;

  • Calcularea si proiectarea transformatoarelor in conformitate cu cerintele clientului;

  • Urmareste proiectele in executie si acorda asistenta tehnica in productie pe tot parcursul procesului de pregatire a productiei;

  • Colaboreaza si mentine permanent legatura cu managerul de proiect, cu departamentele vanzari, cu pregatirea productiei;

Localitate

Sibiu,

Sibiu

Sibiu
ID: 263060425