2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Ingineri
  5. Ingineri - Olt
  6. Ingineri - Slatina
Postat 15 mai 2024

Angajam inginer domeniul electric

Salariu

4 000 - 8 000 lei

Localizare

Slatina

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Necesita deplasariProgram de munca: Program flexibilNumarul de posturi disponibile: 1

Spectrum Energy Solution SRL, companie ce activeaza in domeniul serviciilor de electrica generala si industriala, cu proiecte atat pe joasa si medie tenisune, dar si in sfera energiei solare, cauta sa angajeze inginer in domeniul electric pentru a se alatura echipei.

Responsabilități:

  • Proiectarea și dezvoltarea sistemelor și echipamentelor electrice conform specificațiilor tehnice

  • Analiza și interpretarea schemelor electrice și a diagramelor

  • Testarea și diagnosticarea echipamentelor pentru identificarea defecțiunilor și îmbunătățirea performanțelor

  • Colaborarea strânsă cu echipele de proiectare și producție pentru asigurarea conformității cu standardele și reglementările relevante

  • Participarea la procesul de implementare și punere în funcțiune a sistemelor electrice

Cerințe:

  • Studii superioare în domeniul ingineriei electrice sau a unui domeniu similar

  • Experiență anterioară în proiectarea și dezvoltarea sistemelor electrice (experiența în electrica industriala reprezintă un avantaj)

  • Cunoștințe solide în utilizarea software-urilor de proiectare și simulare a circuitelor electrice

  • Abilități excelente de comunicare și lucrul în echipă

  • Capacitatea de a lucra eficient sub presiune și de a respecta termenele limită

Beneficii:

  • Pachet salarial competitiv

  • Tichete de masa

  • Prime de sarbatori si de performanta

  • Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în cadrul companiei

  • Mediu de lucru dinamic și stimulativ

Dacă sunteți pasionat de domeniul ingineriei electrice și sunteți în căutarea unei noi provocări, vă încurajăm să aplicați la acest post. Asteptam CV-ul dumneavoastra!

Localitate

Slatina,

Olt

Olt, Slatina
ID: 269920068