2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Ingineri
  5. Ingineri - Iasi
  6. Ingineri - Iasi
VELIS ENERGY
Postat 24 aprilie 2024

Angajam Inginer Constructii/Instalatii

Localizare

Iasi

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normal

Suntem în căutarea unui Inginer Ofertare/Executie. Dacă sunteți pasionat de proiectele de instalatii electrice si de energia regenerabila, aveți abilități excelente de comunicare și o dorință puternică de dezvoltare, vă invităm să aplicați pentru poziția noastră de inginer constructor/instalatii.

Responsabilități:

- Planificarea, coordonarea și supravegherea proiectelor de construcție, in special cele de instalatii electrice, de la început până la finalizare.

- Analizarea anunturilor/cererilor de oferta aparute pe SEAP/SICAP/Platforme dedicate;

- Verificarea documentatiei si intocmirea devizelor conform listelor de cantitati in vederea estimarii corecte a pretului ofertat;

- Intocmirea listelor de cantitati si a ofertelor tehnice/comerciale conform proiectului tehnic si cererilor venite din partea clientilor;

- Negocierea preturilor cu furnizorii de materiale;

- Intocmirea necesarului de materiale;

- Intocmirea situatiilor de lucrari si a documentatiei pentru receptia lucrarilor;

- Asigurarea respectării standardelor de calitate, siguranță și termenele de livrare stabilite.

- Colaborarea strânsă cu echipa de proiectare, echipa de executie, subcontractanți și clienți pentru a asigura realizarea eficientă a proiectelor.

- Identificarea și soluționarea problemelor potențiale în timp util, pentru a minimiza întârzierile și costurile suplimentare.

 Cerințe:

- Diplomă în inginer constructor/instalatii (studii superioare finalizate);

- Atestat ANRE (constituie un avantaj)

- Experiență relevantă în domeniul construcțiilor/instalatiilor;

- Cunoștințe de WinDev, MS Office și Autocad;

- Abilități excelente de comunicare și negociere

- Capacitatea de a lucra eficient într-un mediu dinamic și sub presiune;

 Oferta noastră:

- Oportunitatea de a lucra într-o echipă dinamică și inovatoare.

- Proiecte diverse și provocatoare.

- Dezvoltare profesională și oportunități de avansare în cadrul companiei.

- Pachet salarial competitiv;

- Birou, Laptop;

- Program de lucru (Luni- Vineri) 08:00-16:00

Dacă sunteți interesat să vă alăturați echipei noastre, asteptam cu interes CV-ul dvs.

Localitate

Iasi,

Iasi

Iasi
ID: 268479439