2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Ingineri
  5. Ingineri - Valcea
  6. Ingineri - Ramnicu Valcea
Chimcomplex S.A.
Postat 25 aprilie 2024

Angajam Inginer chimist - inginer tehnolog

Localizare

Ramnicu Valcea

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Numarul de posturi disponibile: 1

Descriere

Cerinte:

·       studii tehnice superioare in domeniul inginerie chimica, chimie industriala (conditie obligatorie);

·       orientare catre invatare, fermitate in luarea deciziilor, capacitate de relationare sociala, obiectivitate, corectitudine, proactivitate, atitudine pozitiva si flexibilitate;

·       cunostinte avansate ms office; cunoscator al limbii engleze, nivel avansat;

·       vechime in domeniul chimie industrial de minim 5 ani reprezinta in avantaj.

 Sarcini si responsabilitati principale:

·         Asigura/participa la intocmirea temelor de proiectare pentru documentatiile de proiectare necesara a fi intocmite de terti;

·         Monitorizeaza implementarea proiectului investitional si raporteaza bilunar catre seful de departament;

·         Controleaza/avizeaza/supune spre aprobare documentatii de atribuire/contracte/comenzi de achizitii utilaje/echipamente, lucrari si servicii;

·         Controleaza/avizeaza la plata achizitiile de utilaje/echipamente, lucrarile si serviciile aferente investitiei;

·         Organizeaza si participa la receptia de terminare a lucrarilor de constructii-montaj, receptia de punere in functiune, receptia de test de performanta  si receptia finala dupa expirarea perioadei de garantie contractuala a echipamentelor si lucrarilor;

·         Coordoneaza procedura de desfasurare a testului de performanta si eliberarea certificatului de acceptanta;

·         Urmareste si verifica, impreuna cu specialistii necesari din cadrul societatii Proiectul Tehnic si Proiectul Detaliat de Executie;

·         Verifica documentatia de inginerie tehnologica, participa la analiza documentatiei de inginerie  mecanica, electro-ama si face recomandari pentru modificari si completari;

·         Coordoneaza activitatea de efectuare a probelor tehnologice si de punere in functiune;

 Ce oferim:

  • Oportunitatea dezvoltarii profesionale si in cariera in cadrul celei mai importante companii din industria chimica din România;

  • Posibilitatea de instruire initiala alaturi o echipa profesionista;

  • Un mediu de lucru bun, un salariu motivant si un pachet atractiv de beneficii contractuale.

Localitate

Ramnicu Valcea,

Valcea

Valcea, Ramnicu Valcea
ID: 269202195