2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Contabilitate
  5. Contabilitate - Sibiu
  6. Contabilitate - Sibiu
Postat 24 aprilie 2024

Angajam functionar departament logistica

Localizare

Sibiu

Nivelul de studii: CalificatMobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normal

Descriere

Candidatul Ideal

- Cunostinte pe calculator (rapiditate) : scanat , mailuri, confirmat comenzi

-O fire serioasa, responsabilă, cu experiență in comunicare si logistica/transport, organizata, optimista;

- Studii medii/superioare finalizate

-Capacitate de organizare şi planificare a activităţilor curente;

-Fluenţă verbală;

-Personalitate dinamică, comunicativă, organizată, analitică;

-Loialitate şi confidenţialitate;

-Rezistenţă la stres

-Organizat,autodidact,gandeste pozitiv,flexibil,dinamic,responsabil

- Excelente capacitati de planificare si coordonare;

-Foarte bune abilitati de comunicare si organizare;

-Capacitatea de a realiza mai multe sarcini simultan;

-Experienţa pe o poziţie similară constituie un avantaj;

-Cunoaşterea limbii engleze la un nivel mediu ( scris, citit )

 Descrierea jobului:

- Cautat curse si transmise mai departe catre soferi (mentinut status la clienti) pe site : Bursa , Trans , TimoCom

- Pastreaza relatia dintre transportator si client astfel incat comenzile sa fie onorate la timp, cat mai rapid si la costuri cat mai mici;

- Organizeaza, coordoneaza si planific activitatea de transport zilnica

-Receptioneaza si administreaza solicitarile clientilor

-Monitorizeaza pozitia camioanelor si programul de activitate zilnice al soferilor pe care ii coordoneaza

-Transmite detaliile legate de transport soferilor si mentine legatura directa cu acestia

- Inregistreaza informatiile specifice curselor si conducatorilor auto in softurile interne

- Solicita furnizorilor cu care lucreaza documentele stabilite procedural .

- Pastreaza o relatie prietenoasa si respectoasa cu soferii, colaboratorii, colegii de birou, conducere;

- Cauta sa atraga noi colaboratori interni sau externi.

-Mentine confidentialitatea informatiilor si a datelor de lucru .

- Gestionarе аpeluri tеlefonicе, mеsajе, corеspondеntа, documеntе interne

- Preluаrеa, inregistrаrеa, distribuirеa la compartimentele implicate, indosariere si arhivarea

corespondentei si a mesajelor primite din partea partenerilor, clientilor

- Asigurarea transmiterii documentelor prin posta, fax, e-mail

- Elaborarea si redactarea documentelor si situatiilor cerute de management

- Editare documente

- Clasarea, arhivarea documentelor

-Redactare emailuri, diferite documente solicitate de management

- Centralizare si structurare informatii interne

Localitate

Sibiu,

Sibiu

Sibiu
ID: 265536080