2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Contabilitate
  5. Contabilitate - Bucuresti - Ilfov
  6. Contabilitate - Bucuresti
  7. Contabilitate - Sectorul 6
Postat 27 mai 2024

Angajam Expert contabil

Salariu

3 000 - 10 000 lei

Localizare

Bucuresti, Sectorul 6

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 2

Descriere

Responsabilități

  • Gestionarea activităților contabile zilnice, inclusiv înregistrarea tranzacțiilor, reconcilierea conturilor și menținerea registrului general

  • Pregătirea și prezentarea rapoartelor financiare lunare, trimestriale și anuale

  • Coordonarea și realizarea proceselor de închidere contabilă la sfârșitul perioadelor financiare

  • Asigurarea conformității cu reglementările contabile și fiscale în vigoare

  • Colaborarea cu auditorii externi și pregătirea documentației necesare pentru audituri

  • Suport în elaborarea și monitorizarea bugetului companiei

  • Identificarea și implementarea de procese și proceduri contabile eficiente

  • Consilierea echipei de management în privința problemelor financiare și contabile

Cerințe

  • Minimum 1-2 ani de experiență într-un rol similar

  • Cunoștințe avansate de contabilitate și reglementări fiscale

  • Abilități excelente de analiză și atenție la detalii

  • Experiență în utilizarea software-urilor de contabilitate (ex. SAGA)

  • Capacitate de a lucra independent și în echipă

  • Abilități bune de comunicare și interacțiune cu diverse părți interesate

Beneficii

  • Pachet salarial competitiv

  • Oportunități de dezvoltare profesională și traininguri

  • Mediu de lucru modern și dinamic

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 6
ID: 270781640