2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Contabilitate
  5. Contabilitate - Bucuresti - Ilfov
  6. Contabilitate - Voluntari
Postat 05 aprilie 2024

Angajam Expert Contabil

Salariu

5 000 - 10 000 lei

Localizare

Voluntari

Nivelul de studii: AbsolventMobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaCUI / CIF: RO15455345

Descriere

Căutam un Contabil Expert pentru Voluntari

Suntem o companie de import-export, cu o vasta experienta pe piata.

Avem nevoie de un nou membru in echipa!

RESPONSABILITĂȚI

  • Asigură planificarea activității departamentului, coordonarea proiectelor, coordonarea colegilor din subordine și verificarea lucrărilor acestora;

  • Lucreaza în programul de contabilitate SAGA operațiunile financiar-contabile aferente clienților proprii. Asigură verificarea/Întocmirea declarațiilor financiare;

  • Verifică documentele și rapoartele de contabilitate primară (acolo unde este cazul);

  • Extrage din programele contabile situații și rapoarte financiar-contabile pentru informarea clienților (facturilor emise/neîncasate, balanțe de verificare, etc).;

  • Gestionare SPV;

  • Efectuează operațiuni specifice închiderilor contabile lunare;

  • Asigură pregătirea declarațiilor și raportărilor periodice, lunare, trimestriale, semestriale și anuale. Asigură verificarea/pregătirea și transmiterea declarațiilor și bilanțurilor;

  • Acordă asistență contabilă clienților pe diverse subiecte punctuale (neclarități, actualizări legislative)

  • Raportare pentru management, clienți și instituții.

    CANDIDATUL IDEAL

    Educație

    • Studii economice superioare;

    • Experiență în Contabilitate min. 2-3 ani, preferabil în firme de contabilitate/servicii contabile;

    • Experiență min. 1 an ca expert contabil;

    • Membru activ CECCAR.

    Alte cerințe

    • Cunoaștere SAGA (avantaj important);

    • Bune cunoștințe privind legislația contabilă națională;

    • Limba Engleză (conversațional);

    • Cunoștințe Office (Excel);

    • Capacitate/disponibilitate de a lucra în echipă;

    • Abilitați de comunicare/relaționare cu clienții.

    Personalitate

    • Atitudine pozitivă, entuziasm și optimism;

    • Inițiativă, spirit practic;

    • Autonomie și independență;

    • Flexibilitate, deschidere, creativitate;

    • Integritate.

    OFERTĂ

    • Mediu de lucru prietenos, echipă tânără și entuziastă;

    • Desfășori o activitate frumoasă unde nu te simți ca la muncă;

    • Proiecte variate, șansa de a acumula rapid experiență diversificată;

    • Locație accesibilă, bine conectată la mijloacele de transport în comun.

    • Autonomie decizională și libertate de acțiune

    • CIM nedeterminat (sau PFA);

    • Suport tehnic intern când și unde este necesar de la colegii/partenerii seniori;

    • Evenimente de companie (tembuildings, ieșiri, aniversări);

    • Pachet salarial motivant;

    • Respect pentru timpul și ritmul personal, work-life balance. Program: L-V 8-17;

    • Apă, ceai, cafea

    • Oportunități de creștere/carieră.

    O șansă de a crește profesional lucrând pentru o companie de succes!

Localitate

Voluntari,

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Voluntari
ID: 268602750