2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Contabilitate
  5. Contabilitate - Brasov
  6. Contabilitate - Brasov
Postat 01 aprilie 2024

Angajam Economist Generalist

Salariu

1 025 - 1 300 €

Localizare

Brasov

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normal

Descriere

Ne marim echipa!

Ne dorim pe cineva cu multă energie pozitivă, care se poate adapta ușor în orice context și care acordă o atenție deosebită detaliilor. Urmărim evoluţia comună şi garantăm suportul necesar pentru atingerea celei mai bune versiuni din punct de vedere profesional.

Descrierea jobului

·        Menține relația cu firma de contabilitate externă și îndeplinește cerințele (firma de contabilitate externă întocmește, semnează și depune declarații/ bilanț);

·        Responsabil/ă de departamentul financiar având în subordine două persoane;

·        Asigură suportul necesar departamentului financiar pentru finalizarea task-urilor la termen;

·        Comunică cu departamentele din cadrul societății în vederea soluționării situațiilor ce apar;

·        Înregistrează divese documente în programul de contabilitate Saga și face diverse plăți;

·        Menține relația cu instituțiile statului, verifică și achită obligațiile;

·        Întocmește situații în excel și analize solicitate de către conducerea societății.

În subordine două persoane:

persoana 1 – activitate principală – intorducere documente, extrase bancare, deconturi de transport, etc; persoana 2 – activitate principală – plăți și menținerea relațiilor cu furnizorii; -Contract de consultață cu consultant fiscal și avocat; -Contract cu firma de contabilitate externă care asigură suport, consultanță, întocmește, semnează și depune declarații/ bilanț; -Aplicația ClickUp ce permite organizarea task-urilor și a departamentului;

Beneficii:

-Pachet salarial atractiv. Se negociază cu candidatul în funcție de cunoștințe și experiență + tichete de masă; -Primă garantată procentuală din venitul net, cu ocazia sărbătorilor de Paște și Crăciun; -Zi scurtă pentru ziua de 8 Martie; -Bonus garantat procentual din venitul net, pentru ziua de naștere și pentru aniversare vechime în companie; Laptop și telefon de serviciu; -Decont lunar pentru abonament de fitness; Asigurare medicală privată; -Apa Kangen, fructe proaspete, cafea și gustări la birou; -Oportunităţi de carieră corespunzătoare succesului tău profesional și posibilități de promovare; -Mediu de lucru plăcut într-o echipă tânără şi dinamică; -Teambuilding-uri și alte evenimente de echipă; Program de lucru, la birou, de luni până vineri; Locație în centrul Brașovului. Descrierea companiei

Oferim tuturor angajaților trainingul necesar pentru a putea atinge performanța maximă și răsplătim această performanță cu salarii atractive și sporuri motivante

Persoanele interesate ne pot trimite CV-urile.

Localitate

Brasov,

Brasov

Brasov
ID: 268205527