2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Altele
  5. Altele - Bihor
  6. Altele - Oradea
Postat 19 aprilie 2024

Angajăm Economist

Localizare

Oradea

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Senior-level (> 5ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalCUI / CIF: 27666605

Descriere

Cerinte:

- Absolvent(a) de studii superioare economice;

- Minim 5 ani experienta relevanta pe o pozitie similara sau avand o parte din responsabilitati similare celor prezentate;

- Bune cunoastere a principiilor de baza si prevederilor legale referitoare la gestiunea creditului comercial, gestiunea cetrelor de profit si a mijloacelor fixe;

- Bune cunostinte de operare PC (Office, programe de contabilitate si gestiune);

- Bune abilitati de comunicare si relationare interpersonala;

- Capacitate de analiza si atentie la detalii;

- Atitudine de asumare a responsabilitatii;

- Capacitatea de a procesa si asimila cu usurinta informatii, metode si proceduri de operare pe zona activitatilor specifice postului.

-Certificare contabila : preferabil posesia unei certificari contabile recunoscute ( ACCA, CECCAR, CMA, CPA)

Responsabilitati:

-operatiuni financiar-contabile;

-incasari si plati aferente clienti si furnizori;

-operare extrase cont banci;

-evidenta furnizori, clienti;

-urmarire, verificare stocuri;

-inregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile;

-realizeaza situatii financiare precum si alte documente solicitate de managementul societatii;

S.C. ALEREB este o companie care activeaza in domeniul distributiei de apararura si dispozitive medicale stomatologice.

Pagina site : www.dentalfarma.ro

Localitate

Oradea,

Bihor

Bihor, Oradea
ID: 263928401