2. Locuri de munca
  3. Personal administrativ - secretariat
  4. Dispeceri
  5. Dispeceri - Alba
  6. Dispeceri - Alba Iulia
Postat 18 aprilie 2024

Angajam dispecer transport international / vanzari

Localizare

Alba Iulia

Full time

Nivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)

Descriere

Candidatul Ideal

CAPPOPERA S.R.L., firma de transport din Alba Iulia, este in căutarea unui dispecer talentat si dedicat pentru a se alătura echipei noastre.

Cerințe:

  • Experiența in domeniu minim 2 ani;

  • Cunoașterea unei limbi de circulație internaționala nivel mediu (engleza);

  • Cunoștințe de operare PC, Excel nivel avansat.;

  • Abilitate de lucru in echipa;

  • Abilitați foarte bune de comunicare, planificare si organizare a activităților.

Descrierea jobului:

 Responsabilități:

  • Coordonează activitatea flotei alocate;

  • Identifica soluțiile optime de transport, negociază termenii transportului;

  • Sa optimizeze costurile legate de transport.;

  • Optimizarea rutelor, comunicarea cu conducătorii auto si supravegherea desfășurării curselor;

  • Customer suport - oferă alternative clientului si statusuri referitoare la transport;

  • Negociază preturile cu transportatorii /clienții;

  • Oferă consultanta transportatorilor /clienților oferindu-le soluții optime;

  • Preia, monitorizează si finalizează comenzile de transport.;

  • Oferă suport pe zona de facturare si contabilitate.

Beneficii:

  • Mediu de lucru dinamic si interactiv;

  • Echipa tânără , mediu de lucru plăcut;

  • Instrumente de lucru moderne.

Localitate

Alba Iulia,

Alba

Alba, Alba Iulia
ID: 259049263