2. Locuri de munca
  3. Soferi - Servicii auto - Curierat
  4. Transport marfa - international
  5. Transport marfa - international - Dolj
  6. Transport marfa - international - Craiova
Postat 29 aprilie 2024

Angajam dispecer de transport cu experienta

Salariu

3 500 - 5 000 lei

Localizare

Craiova

Nivelul de studii: NecalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: RO36673520

Un candidat ideal pentru un post de dispecer de transport cu experiență ar fi cineva cu o bună capacitate de organizare și gestionare a timpului, abilități excelente de comunicare și negociere, precum și o cunoaștere solidă a industriei transporturilor. Ar trebui să fie capabil să gestioneze situații de presiune și să ia decizii rapide și eficiente în timp real. De asemenea, experiența anterioară în domeniul dispeceratului sau al logisticii ar fi un mare avantaj.

Postul de dispecer de transport implică:

-gestionarea eficientă a fluxului de transporturi

-monitorizarea și coordonarea rutelor și vehiculelor

-comunicarea cu șoferii și clienții

-rezolvarea problemelor și intervenționarea în situații de urgență.

Responsabilitățile includ:

-asigurarea respectării termenelor de livrare

-optimizarea rutelor pentru a minimiza costurile și timpii de livrare

-gestionarea documentației și a informațiilor referitoare la transporturi.

Beneficiile pot include un pachet salarial competitiv, posibilitatea de avansare în carieră, formare continuă și dezvoltare profesională și un mediu de lucru dinamic și stimulant.

Localitate

Craiova,

Dolj

Dolj, Craiova
ID: 269657138