1. Pagina principală
  2. Locuri de munca
  3. Personal administrativ - secretariat
  4. Dispeceri
  5. Dispeceri - Bihor
  6. Dispeceri - Oradea

Anuntul este dezactivat

Postat October 23, 2020

Angajam Coordonator Transport

  • 2 500 - 8 000 lei

  • Tip job

    Full time

  • Oradea, Bihor

  • Mobilitatea postului: Locatie stabila

Descriere

Descrierea jobului: - prospectarea pietei, analizarea/procesarea informatiilor privind piata serviciilor de transport - contactarea potentialilor clienti de transport international/intern si prezentarea serviciilor oferite de firma - ofertarea si negocierea conditiilor contractuale si a tarifelor practicate - identificarea si selectarea furnizorilor de servicii de transport; dezvoltarea relatiilor comerciale cu transportatorii - urmarirea modului de executare al transportului, verificarea documentelor de transport si urmarirea comenzilor executate pana la incasare - identificarea solutiilor de transport (rute, mijloace de transport, plan de incarcare a marfurilor) - urmarirea gruparii optime a comenzilor primite de la clienti/zone/camioane astfel incat sa se asigure cerintele clientilor (livrarea in termen) si totodata incadrarea costului in buget - instruirea, coordonarea si controlul soferilor in desfasurarea sarcinilor, furnizarea informatiilor privind incarcarea si descarcarea, informatiilor cu privire la ruta, taxe de drum, locatiile de parcare si spalare a autovehiculelor, precum si alte indicatii specifice fiecarei curse - urmarirea utilizarii optime a parcului logistic propriu - procesarea documentelor aferente activitatii sale - asigurarea indeplinirii obiectivelor postului si atingerea indicatorilor de eficienta a activitatii proprii Candidatul ideal: - persoana comunicativa, rezistenta la stres, capabila sa lucreze in echipa - foarte bune abilitati de negociere si putere de convingere; - seriozitate, dinamism, meticulozitate si adaptabilitate - proactivitate si orientare catre rezultate - cunostinte despre legistatia si normele internationale cu privire la transporturi - experienta relevanta in dispecerat transport international (minim 2 ani) - cunoasterea la nivel avansat a limbii engleze - scris si vorbit (limba germana, limba maghiara constituie un avantaj) - cunoștințe PC: MS Office, Internet Aceasta pozitie NECESITA EXPERIENTA ! Oferta (bonusuri, beneficii): - in functie de performante
ID: 209557592Raportează