2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Contabilitate
  5. Contabilitate - Brasov
  6. Contabilitate - Brasov
SC Duvenbeck Logistik SRL
Postat Azi la 04:31

Angajam Contabil - Economist

Localizare

Brasov

Full time

Nivelul de studii: Absolvent

Descriere

Cerinte:

  • Studii superioare de specialitate – profil contabilitate

  • Capacitate de analiză și sinteză, atenție la detalii

  • Capacitate de prioritizare și respectare a termenelor limită

  • Corectitudine, tenacitate, seriozitate

  • Atitudine pozitivă, abilități de comunicare, orientare către lucrul în echipă

  • Engleză nivel AVANSAT; germana- avantaj

  • Utilizator avansat MS Office, precum și experiență utilizator aplicații tip SAP

Responsabilitati:

  • Asigură suport în toate aspectele fiscale la nivel de firma referitoare la taxe și impozite

  • Monitorizeaza schimbărilor legislative si informeaza persoanle de decizie

  • Propune măsuri pentru îmbunătățirea procedurilor și proceselor legate de taxe

  • Verifică perioadic documentele purtătoare de taxe emise de către societate pentru a se asigura de corectitudinea acestora

  • Parcticipa la analiza contabila si implementarea declaratie 406 SAF-T

  • Asigură suport în timpul auditului și inspecțiilor fiscale

  • Participă activ si permanent ca serviciile efectuate cu partenerii afiliati sa fie insotite de documentatie si contracte in vederea intocmirii dosarului prețurilor de transfer.

Oferim:

  • salariu motivant;

  • tichete de masa;

  • decontare transport;

  • prime de performanta;

  • mediu de lucru placut.

Localitate

Brasov,

Brasov

Brasov
ID: 270239651