2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Contabilitate
  5. Contabilitate - Bihor
  6. Contabilitate - Oradea
Postat 16 aprilie 2024

Angajam contabil

Salariu

3 800 - 6 300 lei

Localizare

Oradea

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Senior-level (> 5ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 3

Grup de firme pe domeniile auto si constructii, angajeaza Contabil/Economist cu experienta minim 3 ani intr-o pozitie similara.

Experienta - minim 3 ani;

- Bune cunoștințe în domeniul legislației contabile și fiscale;

- Studii superioare în domeniul financiar contabil (sau economic) finalizate;

- Cunoasterea softurilor de contabilitate SAGA C

- Cunostinte PC, Excel, Word;

- Persoana energica, ordonata, riguroasa, rabdatoare, responsabilă, cu spirit de echipă si dornica de a progresa;

- Implicare și spirit de inițiativă;

- Lucru în echipă, persoană onestă, organizată, atentă la detalii.

Descriere job, responsabilități și beneficii:

Activitatea presupune tinerea evidentei contabile.

Rensponsabilitati:

- Evidența și înregistrarea contabilă a documentelor, registrului de casă și a deconturilor

- Evidența extraselor bancare;

- Operarea mijloacelor fixe (intrări, amortizări, descărcări de gestiune);

- Reconcilieri fișe de cont furnizori și clienți;

- Menținerea relației cu clienții telefonic și / sau prin intermediul e-mail-ului;

- Intocmirea de rapoarte diverse, la solicitarea managementului;

- Verificare solduri clienti, furnizori, avansuri, stocuri de marfa;

- Intocmirea declaratiilor fiscale si situatiilor financiare

Ce îți putem noi oferi:

- Pachet salarial corelat cu experienta;

- Mediu de lucru prietenos;

- Respect pentru fiecare coleg/ă în parte;

- Programul de lucru este de 8 ore/zi, respectiv 08:00 – 16:00, nu se accepta part time.

Localitate

Oradea,

Bihor

Bihor, Oradea
ID: 269089967