2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Contabilitate
  5. Contabilitate - Suceava
  6. Contabilitate - Suceava
Postat 05 aprilie 2024

Angajam Contabil

Localizare

Suceava

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1

Descriere

Candidatul Ideal

- Studii medii/superioare finalizate in domeniu;

- Spirit de observatie;

- Corectitudine;

- Responsabilitate;

- Abilitati de comunicare;

- Cunoasterea programului pentru evidenta contabila NEXUS sau Mentor

Descrierea jobului

Atributii:

- inregistrare documente financiar-contabile in programul de contabilitate Nexus,

- verificarea si inregistrarea operatiunilor de trezorerie (registre de casa si extrase bancare);

- inregistrare facturi/bonuri fiscale furnizori si emitere facturi clienti, inclusiv transmitere prin e-factura;

- inregistrare avize furnizori/clienti si transmitere date RO-Transport;

- urmarirea soldurilor clientilor si furnizorilor si verificarea alocarii incasarilor si platilor;

- inregistrarea bonurilor de consum si a altor documente primare utilizate in activitatea desfasurata;

- alte atributii stabilite de supervisor.

Beneficii:

- crestere profesională si personala;

- pachet salarial corelat cu performantele;

- alte beneficii negociate ulterior, in functie de performante.

Localitate

Suceava,

Suceava

Suceava
ID: 268580813