2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Contabilitate
  5. Contabilitate - Neamt
  6. Contabilitate - Piatra Neamt
Postat 02 aprilie 2024

Angajam Contabil

Localizare

Piatra Neamt

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: RO40979464

S.C. Usedful Europe S.R.L cauta contabil in Piatra Neamt, Romania. Dacă ai abilități dovedite de a lucra într-o poziție similară, nu ezita să aplici pentru acest job.

Cerințe

• absolvent al învăţământului superior de specialitate economic

• experienta de minim 2 ani intr-o pozitie similara

• cunoștințe solide ale legislației și ale sistemului organizatoric și financiar-contabil;

• managementul contabilităţii computerizate

• capacitate de analiză, sinteză, organizare și conducere, gândire logică

• persoană corectă, serioasă, obiectivă

• Limba engleză – nivel bun.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

• Respectați toate reglementările contabile-financiare

• Efectuează operațiuni de închidere contabilă lunară / trimestrială / anuală

• Întocmește bilanţuri, situaţii de profit-pierdere, bugete, previziuni financiare etc.

• Efectuează audituri și calculează impozite

• Scanați și introduceți chitanțele

• Primiți facturile de transport de la departamentul de expediere și dați-le la plată

• Pregătiți extrasele bancare săptămânal pentru încărcare în ERP

• Reconciliați tranzacțiile în ERP zilnic/săptămânal

• Trimiteți facturi către clienți și solicitați facturi în așteptare de la furnizori săptămânal

• Comandați rechizite pentru birou ori de câte ori este necesar

• Menține documentele pentru noii angajați, cum ar fi contracte, documente de angajare, certificate etc., precum și orice modificări la contractele de muncă ale angajaților existenți

• Pregătiți dosarul contabil pentru ca contabilul extern să depună lunar declarația de TVA

• Pregătiți pontajele pentru angajați lunar prin calcularea orelor și orelor suplimentare

• Păstrați legătura cu contabilul extern pentru a vă asigura că orice întrebări și probleme sunt rezolvate cu promptitudine

• Păstrați toate documentele pentru a fi pregătiți pentru inspecții de la orice organisme externe

• Efectuați orice alte sarcini de birou în funcție de cerințele afacerii, după cum și când este necesar

Descrierea companiei

Usedful Europe este un retailer international de produse profesionale pentru scena - audio si iluminat.

Pentru mai multe detalii vizitati site-ul nostru.

Localitate

Piatra Neamt,

Neamt

Neamt, Piatra Neamt
ID: 268360697