2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Altele
  5. Altele - Bucuresti - Ilfov
  6. Altele - Bucuresti
  7. Altele - Sectorul 1
Postat Azi la 09:33

Angajam contabil/economist

Localizare

Bucuresti, Sectorul 1

Nivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaNumarul de posturi disponibile: 1

Societate comerciala membra CECCAR si CCF cu sediul in Bucuresti, zona centrala, angajeaza contabil/economist. Oferim salariu motivant, contract de munca 8 ore/zi, tichete masa si transport.

Va rugam insistent sa aplicati doar pentru jobul cu detaliile din descriere!

Descrierea jobului

Evidenţa cheltuielilor lunare ale societăţii şi evidenţa facturilor emise.

Întocmirea următoarelor registre:

Registrul de intrări TVA, Registrul de vânzări TVA, Registrul de casă, Registrul Jurnal, Registrul Inventar.

Evidenţa clienţilor şi a furnizorilor, evidenţa amortizărilor mijloacelor fixe.

Întocmirea Balanţei de verificare lunare.

Întocmirea şi depunerea la autorităţile competente a situaţiilor, declaraţiilor şi raportărilor periodice.

Descrierea companiei

Membra a Corpului Expertilor Contabili si Contabililor Autorizati din Romania (CECCAR), autorizata sub nr. 1114/30.01.2002 .

Membra a Camerei Consultantilor Fiscali din Romania (CCFR) autorizata sub nr. 8/20.08.2007.

Societate de expertiza finanaciar – contabila si de consultanta in domeniul fiscal.

Colaboreaza cu diverse societati si structuri in diverse tari, pentru acoperirea eficienta a intregii problematici in domeniul consultantei fiscale si legale internationale, cu scopul de a optimiza calitatea serviciilor oferite.

Formata dintr-un grup de specialisti (experti contabili, consultanti fiscali, inspectori de resurse umane, practicieni in insolventa, mediatori, avocati) ce au competenta profesionala de a aprecia modul de organizare si de conducere a activitatii economico-financiare, de a supraveghea gestiunea societatilor comerciale si de a verifica legalitatea bilantului contabil.

Analizeaza situatia economica, financiara si fiscala a societatilor comerciale, constata, pune concluzii, emite opinii si recomandari pe probleme logistice, organizatorice, de personal si de legislatie.

Functioneaza operativ si eficient, pe baza principiilor de calitate, competenta profesionala si confidentialitate.

Are capacitatea de a asista si indruma clientii in procesele decizionale de ordin logistic, controlul gestiunii, personal, fiscal sau legal.

Are posibilitatea de a oferi sustinerea corecta, comerciala, tehnica sau legala pentru societatile aflate in portofoliul de clientela.

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 1
ID: 226303563