Mesaje
Adauga anunt nou
  1. Pagina principală
  2. Locuri de munca
  3. Alte locuri de munca
  4. Alte locuri de munca - Bihor
  5. Alte locuri de munca - Oradea
Postat 26 februarie 2024

Angajăm consilier juridic

Localizare

Oradea

Tip contract

Nedeterminat

Tip job

Full time

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Fara experientaMobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: 20208600

🇺🇦 Автоматичний переклад українською

Descriere

Cabinet de insolvență recrutează consilier juridic specializat în insolvență.

Cerințele postului:

  • studii universitare în domeniul juridic;

  • cunoștințe teoretice de drept civil și procedură civilă;

  • cunoștințe de operare MS Office;

  • abilități excepționale de comunicare în scris și verbal;

  • capacitatea de a lucra independent dar și în echipă;

  • persoană cu un stil de lucru organizat, atenție distributivă;

  • capacitatea de a lucra sub presiune și de a gestiona sarcini multiple în același timp;

  • atenție la detalii și nivel înalt de precizie;

  • experiența nu este obligatorie; ai posibilitatea să te formezi în cadrul echipei.

Descrierea jobului:

  • redactează documentele necesare pentru deschiderea procedurii de insolvență, cereri, adrese și alte acte procedurale sub îndrumarea practicianului în insolvență;

  • depune în termen și susține cereri și alte act procedurale în materie de insolvență;

  • realizează procedurile în fata instantelor judecătoresti prin depunerea, urmărirea și susținerea dosarelor pe rol;

  • menține relația cu clienții pe parcursul lucrărilor specifice;

  • menține legătura cu instituții, autorități, persoane fizice sau persoane juridice, în dosarele pe care le gestionează;

  • raportează finalizarea procedurilor către practicianul în insolvență și către colegii de echipă;

  • analizează și interpretează actele normative cu incidență în materie de insolvență.

Beneficii:

  • pachet salarial competitiv și beneficii extrasalariale;

  • oportunități de formare și dezvoltare profesională continuă;

  • mediu de lucru colaborativ și de susținere;

  • oportunitatea de a lucra cu o echipă dinamică și diversă;

  • expoziție la o gamă largă de probleme juridice.

Localitate

Oradea,

Bihor

Bihor, Oradea
ID: 265806467

Ai o întrebare pentru angajator despre această ofertă?

Descarca aplicatia pentru telefonul tau