2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Personal receptie si administratie
  5. Personal receptie si administratie - Sibiu
  6. Personal receptie si administratie - Sibiu
Postat Azi la 12:38

Angajam Chef Bucatar/Bucatar Hotel Castelnor 4* Sibiu/Paltinis

Localizare

Sibiu

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de munca

Descriere

Cerinte:

  • Experienta si cursuri de calificare in domeniu reprezinta un avantaj;

  • Cunostinte minime de limba engleza: nivel conversational;

  • Atitudine pozitiva, entuziasta, dinamica;

  • Rapiditate in executarea sarcinilor de serviciu;

  • Pasiune pentru arta culinara, spirit inovator, in permanenta cautare de gusturi noi.

Conditii:

  • Contract de munca pe termen nelimitat;

  • Un salariu competitiv, in functie de nivelul de calificare și experienta;

  • Tichete de masa;

  • Prime si bonusuri in functie de performanta;

  • Oportunitati de training formare profesionala.

Responsabilitati:

  • Pregateste preparatele in conformitate cu standardele in vigoare;

  • Rigurozitate in regulile de igiena in alimentatia publica;

  • Respectarea timpului de executie al preparatelor;

  • Asigura implementarea si mentinerea standardelor de pastrare si depozitare a produselor si preparatelor realizate cu respectarea normelor igienico-sanitare in vigoare;

  • Verificarea stocului de marfa, a necesarului de aprovizionat, identificarea de furnizori cu potential mai bun, metode de depozitare, inventariere, actualizarea si diversificarea meniului in functie de sezon;

  • Pastrarea in bune conditii a ustensilelor si aparaturii;

  • Cunostinte de tehnici culinare, procese tehnologice;

  • Participarea activa in realizarea comenzilor

Localitate

Sibiu,

Sibiu

Sibiu
ID: 260932932