Mesaje
  1. Pagina principală
  2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Bucatar - ajutor bucatar
  5. Bucatar - ajutor bucatar - Sibiu
  6. Bucatar - ajutor bucatar - Paltinis
Postat 30 mai 2022

Angajam Chef Bucatar/Bucatar Hotel Castelnor 4* Sibiu/Paltinis

  • Tip job

    Full time

  • Paltinis, Sibiu

  • Запрошуємо людей з України (Oamenii din Ucraina sunt bineveniti)

  • Tip contract: Perioada nedeterminata

  • Numarul de posturi disponibile: 2

  • Mobilitatea postului: Locatie stabila

  • Program si in weekend

  • CUI / CIF: 36331730

  • Nivelul de studii: Calificat

  • Nivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)

  • Munca in schimburi

Descriere

Hotel Castelnor din Paltinis/Sibiu angajeaza Bucatar/Chef Bucatar

Cerinte:

Experienta in domeniu de minim 3..4 ani,

Persoana responsabila, organizata, capabila sa lucreze in echipa, atenta la detalii,

Pasiune pentru arta culinara, spirit inovator, in permanenta cautare de gusturi noi,

Atitudine pozitiva, entuziasta, dinamica,

Diploma de bucatar.

Conditii:

Un salariu competitiv, in funcție de nivelul de calificare și experienta,

Tichete de masa,

Prime si bonusuri in functie de performanta,

Oportunitati de training formare profesionala

Responsabilitati:

Creeaza si executa preparate elaborate, conform comenzilor primite,

Asigura si verifica calitatea produselor,

Pregateste preparatele in conformitate cu standardele in vigoare,

Rigurozitate in regulile de igiena in alimentatia publica,

Respectarea timpului de executie al preparatelor,

Asigura implementarea si mentinerea standardelor de pastrare si depozitare a produselor si preparatelor realizate cu respectarea normelor igienico-sanitare in vigoare,

Verificarea stocului de marfa, a necesarului de aprovizionat, identificarea de furnizori cu potential mai bun, metode de depozitare, inventariere, actualizarea si diversificarea meniului in functie de sezon,

Pastrarea in bune conditii a ustensilelor si aparaturii,

Cunostinte de tehnici culinare, procese tehnologice,

Participarea activa in realizarea comenzilor alaturi de ceilalti colegi,

Coordonarea intregii echipe.

Castelnor este amplasat în stațiunea Păltiniș, la doar 30 de km de Sibiu, într-un decor natural irezistibil. Dotările elegante, îmbinate armonios, sunt completate de servicii de excepție gândite să susțină integral sloganul de brand - Passport to Comfort. Castelnor este cel mai nou resort premium inaugurat în Păltinis, gândit să le ofere oaspeților facilități de confort excepționale. Locația este deschisă atât pentru sejururi individuale, cât și pentru evenimente private de grup sau corporate. Întregul staff este special instruit în a asigura maximul de confort și ospitalitate pentru fiecare vizitator care vizitează locația. Echipa Castelnor, tanara, energica si dedicata oaspetilor este probabil una dintre cele mai bune echipe hoteliere din tara.

Aplicare pe website-ul angajatorului

Procesul de aplicare se va desfășura pe website-ul angajatorului. După ce apeși pe „Aplică”, vei fi redirecționat către website-ul respectiv.

ID: 213220084

Urmareste-ne pe

Descarca aplicatia pentru telefon din