2. Locuri de munca
  3. Casieri - Lucratori comerciali
  4. Casieri - Lucratori comerciali - Constanta
  5. Casieri - Lucratori comerciali - Constanta
Postat 29 aprilie 2024

Angajam Asistent Vanzarii in Constanta la magazinul Sofiaman pe centru

Localizare

Constanta

Descriere

DESCRIERE

DESCRIERE Asistent Vanzari

Căutăm asistent vanzari care să ne ajute să vindem cele mai odihnitoare, confortabilie și calitative produse pentru clienții noștri. Prin produsele noastre dorim să transmitem sentimentul de odihnă și confort de care toată lumea are nevoie, pentru că ne dorim să vedem cât mai mulți oameni sănătoși și cu bucuria de a reveni acasă.

Suntem unul dintre cele mai mari branduri de haine de somn și haine de casă din Romania, cu o experiență de peste 26 de ani. Toate produsele sunt realizate în fabrica noastră din Târgu Neamț, însă avem și fabrici partenere care produc sub brandurile noastre. Suntem prezenți atât pe piața din România, dar și în străinătate, atât prin rețeaua de 19 magazine proprii și 300 de parteneri locali, cât și online.

Noi suntem primul producator care a introdus în Romania materiale de origine botanică realizate din fag, bambus sau eucalipt care ajută, prin beneficiile lor, la un somn mai odihnitorși la o stare de confort ridicată. Conform datelor oficiale, noi suntem producatorul care vinde cele mai multe pijamale din țară.

Pe postul de Asistent Vânzări vei avea un set de responsabilități pe care este necesar să le realizezi:

  • Identifici nevoile clientului și îl consiliezi cât timp este în magazin, cu scopul de a identifica produsele cele mai potrivite, conform proceduri de vânzare;

  • Realizezi procedeul de vânzare zilnic conform procedurilor stabilite;

  • Te asiguri că toate produsele din ofertă sunt prezente la raft în stoc suficient și în gamă completă de mărimi zilnic, de fiecare dată când se modifică în urma vânzarilor sau retururilor;

  • Analizezi stocul de produse și înștiințezi șeful ierarhic superior în vederea efectuării comenzilor necesare în timp util, pentru asigurarea necesarului de marfă;

  • Cunoști în integralitate oferta de produse existente în magazin (game de produse, colecții, tipologii de produse, caracteristicile tehnice ale produselor, serii de mărimi, prețuri, game de culori) conform specificatiilor transmise;

  • Colectezi feedback zilnic de la clienți și îi transmiți în scris șefului de magazin; Respecți regulamentele și mecanismele de vânzare a campaniilor de marketing stabilite;

  • Etichetezi și verifici marfa la primirea în magazin;

  • Adopți o atitudine serviabilă și un limbaj amabil cu fiecare client;

  • Participi la trainingul săptămânal.

  • Cunoscător al limbii engleze la nivel conversațional constituie avantaj

    Beneficii:

  • Salar motivant

  • Bonusuri din vânzări

Localitate

Constanta,

Constanta

Constanta
ID: 269670796