2. Locuri de munca
  3. Personal medical
  4. Personal medical
  5. Personal medical - Tulcea
  6. Personal medical - Babadag
Resurse Umane
Postat 25 aprilie 2024

Angajam Asistent medical generalist, Babadag Tulcea

Localizare

Babadag

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normal

CLINICA SANTE angajeaza Asistent medical generalist cu experienta pentru Babadag - Tulcea.

Candidatul Ideal:

  • Studii de specialitate;

  • Autorizație de Liberă Practică valabilă, Certificat de membru vizat de OAMMR;

  • Asigurare pentru malpraxis valabilă;

  • Experiență anterioară în recoltarea probelor constituie avantaj;

  • Cunoștințe de operare PC;

  • Bune abilități de comunicare;

  • Atitudine deschisă și proactivă;

  • Persoană empatică, atentă și receptivă la nevoile pacienților;

  • Spirit de echipa;

  • Capacitatea de a lucra în echipa și de a colabora eficient;

  • Abilități de prioritizare a sarcinilor;

  • Dorința continuă de învățare și perfecționare;

  • Persoană dornică să învețe și să se dezvolte într-un cadru profesionist;

  • Atenție la detalii și abilități organizatorice;

  • Flexibilitate și capacitatea de a face față situațiilor de stres;

  • Cunoașterea unei limbi străine constituie un avantaj

  • Permisul de conducere cât B constituie un avantaj

 Responsabilitățile postului:

  • Înregistrarea pacienților în aplicația medicală;

  • Recoltarea probelor biologice respectând standardele de calitate și măsurile de

    igienă;

  • Scanarea probelor

  • Respectarea procedurilor interne; Informarea pacienţilor în legătură cu: serviciile oferite, prețurile și campaniile promoționale, protocolul de recoltare, programul de lucru, modalitățile de eliberare a rezultatelor;

  • Asigurarea confortului și siguranței pacienților în timpul recoltării probelor

    biologice;

  • Preluarea apelurilor telefonice (interne şi externe);

  • Completarea corectă a cererilor de analize în sistem și informarea pacientului asupra elementelor care sunt esențiale;

  • Completarea corectă a documentelor specifice unei clinici medicale

  • Gestionarea stocului de materiale consumabile, specifice actului medical;

  • Încasarea serviciilor și operarea plăților în casă de marcat;

  • Asigurarea consilierii pacientului atunci când este necesar (solicitarea infomațiilor de la un medic de laborator)

  • Menținerea curățeniei și igienei spațiului în care își desfășoară activitatea;

 Ce oferim:

  • Training și susținere privind activitatea profesională;

  • Posibilitate de avansare profesională;

  • Concediu de odihnă ce crește gradual de la 21 la 26 zile, în funcție de vechimea

    în companie;

  • O zi de concediu în plus pentru ziua ta de naștere;

  • Avantaje la analizele efectuate în centrele noastre, pentru tine și familia ta;

  • Mediu de lucru plăcut, personal cu experiență și echipamente modern;

Localitate

Babadag,

Tulcea

Tulcea, Babadag
ID: 268865985