2. Locuri de munca
  3. Lucratori productie - depozit - logistica
  4. Controlori calitate
  5. Controlori calitate - Timis
  6. Controlori calitate - Lugoj
SCHIEFFER INDUSTRIES Romania - Resurse Umane
Postat 25 aprilie 2024

Angajam Analist Calitate

Localizare

Lugoj

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normal

Descriere

SCHIEFFER INDUSTRIES Romania angajeaza Analist Calitate!

Descrierea postului:

  • Gestionare baza de date reclamatii client/furnizor;

  • Gestionare portaluri client;

  • Deschidere reclamatii Q1 in SAP, in  urma reclamatiilor de la client si publicare in

    organizatie;

  • Convocare echipa pentru analiza in urma reclamatiilor de la client;

  • Inregistrare analiza 5 Why / Ishikawa;

  • Elaborare 8D Raport si trimitere catre client;

  • Urmarire inchidere actiuni in urma reclamatiilor;

  • Efectuare receptie calitativa pentru componente;

  • Deschidere reclamatii Q2 in SAP pentru problemele cauzate de furnizor si

    urmarire inchidere 8D Raport furnizor;

  • Raportare reclamatii client/furnizor la echipa;

  • Efectuare audit de produs;

  • Urmarire satisfactie client.

Cerinte:

  • Limba Engleza obligatoriu, germana constituie avantaj;

  • Cunostinte de Problem Solving (5 Why, Ishikawa, 8D Raport);

  • Cunostinte SAP constituie avantaj;

  • Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint);Cunostinte de APQP&CP, PPAP, FMEA, MSA, SPC constituie avantaj;

  • Cunostinte de ISO 9001:2015 si IATF 16949 constituie avantaj;

  • Salariu atractiv negociat in timpul interviului in functie de calificari sau experienta.

Iti oferim:

  • Tichete de masa 30 lei/zi lucrata din prima zi lucrata;

  • Prima de Paste;

  • Prima de Craciun;

  • Prima de 8 Martie;

  • Prima lunara de calitate;

  • Prima de recomandare la angajare;

  • Ore suplimentare platite 200%;

  • Ore noapte platite cu un spor/un plus de 25%;

  • Transport gratuit in Lugoj;

  • Bani pentru fiecare ocazie deosebita;

  • Zile de concediu suplimentare;

Localitate

Lugoj,

Timis

Timis, Lugoj
ID: 264957830