2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Ospatar, barman, sef de sala
  5. Ospatar, barman, sef de sala - Bucuresti - Ilfov
  6. Ospatar, barman, sef de sala - Bucuresti
  7. Ospatar, barman, sef de sala - Sectorul 6
Vasile Selagea
Postat 24 aprilie 2024

Angajam Ajutor de Ospatar (restaurant in mall AFI Cotroceni)

Salariu

3 500 - 3 900 lei

Localizare

Bucuresti, Sectorul 6

Full time

Numarul de posturi disponibile: 2

Pentru unul dintre clientii nostri, restaurant in centrul comercial AFI Cotroceni, recrutam Ajutor de Ospatar.

Responsabilitati principale:

  • Servirea clientilor: Asista chelnerul principal in servirea clientilor, asigurandu-se ca toate cerintele acestora sunt indeplinite conform standardelor stabilite.

  • Pregatirea mesei: Ajuta la aranjarea meselor, inclusiv la asezarea servetelelor, tacamurilor si a paharelor.

  • Servirea mancarii si bauturilor: Ajuta la transportul si servirea mancarii si bauturilor de la bucatarie la mesele clientilor.

  • Curatarea si rearanjarea mesei: Participa la curatarea meselor dupa plecarea clientilor si pregateste mesele pentru clientii urmatori.

Alte responsabilitati:

  • Mentinerea curateniei: Asigura curatenia in zona de servire si in alte spatii ale restaurantului.

  • Gestionarea inventarului: Contribuie la gestionarea si reimprospatarea inventarului de bauturi si alte materiale necesare in servire.

  • Colaborare cu echipa: Colaboreaza strans cu ceilalti membri ai echipei pentru a asigura un serviciu fluid si eficient.

Competente si abilitati necesare:

  • Orientare catre client: Capacitatea de a satisface nevoile clientilor cu profesionalism si amabilitate.

  • Comunicare eficace: Abilitatea de a comunica clar si eficient cu colegii si clientii.

  • Rezistenta la stres: Capacitatea de a lucra intr-un mediu rapid si adesea stresant.

  • Flexibilitate: Disponibilitatea de a lucra in ture, inclusiv in weekenduri si sarbatori.

  • Atentie la Detalii: Acuratete in urmarirea standardelor de serviciu si in mentinerea calitatii serviciului.

Pentru a aplica pentru aceasta pozitie, va rugam sa trimiteti CV-ul dvs.

Echipa noastra va analiza cu atentie fiecare candidatura. Va multumim pentru interesul manifestat!

Doar candidatii eligibili vor fi contactati in maxim 2 saptamani. Toate informatiile vor fi tratate ca fiind strict confidentiale.

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 6
ID: 269146885