2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Bucatar - ajutor bucatar
  5. Bucatar - ajutor bucatar - Maramures
  6. Bucatar - ajutor bucatar - Baia Mare
Postat 26 aprilie 2024

Angajam Ajutor de bucatar

Salariu

3 000 - 5 000 lei

Localizare

Baia Mare

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Necesita schimburi in WeekendNumarul de posturi disponibile: 2

Angajăm un ajutor de bucătar. Acest post este ideal pentru cei pasionați de gătit și care doresc să își dezvolte abilitățile într-un mediu profesional de bucătărie.

Responsabilitățile cheie ale unui ajutor de bucătar includ:

  • Pregătirea ingredientelor sub supravegherea bucătarului șef sau a șefului de bucătărie.

  • Asigurarea curățeniei și organizării în bucătărie, inclusiv spălarea și curățarea ustensilelor, echipamentelor și suprafețelor.

  • Asamblarea și pregătirea mâncărurilor, inclusiv tăierea, condimentarea și aranjarea acestora.

  • Colaborarea strânsă cu bucătarii pentru a menține un flux de lucru eficient și pentru a respecta standardele de calitate ale preparatelor.

  • Respectarea măsurilor de siguranță alimentară și igienă alimentară în toate etapele procesului de gătit.

  • Asistarea în gestionarea stocurilor de ingrediente și aprovizionarea cu produse proaspete atunci când este necesar.

  • Gestionarea responsabilă a echipamentelor de bucătărie și raportarea oricăror probleme tehnice către supervisor.

  • Menținerea unui mediu de lucru curat și sigur în bucătărie.

Localitate

Baia Mare,

Maramures

Maramures, Baia Mare
ID: 260311533