2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Contabilitate
  5. Contabilitate - Bucuresti - Ilfov
  6. Contabilitate - Bucuresti
  7. Contabilitate - Sectorul 1
Postat 31 mai 2024

1st Level Accounting Specialist

Localizare

Bucuresti, Sectorul 1

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1

Descriere

Candidatul Ideal

Echipa ESX cauta un nou coleg/a pentru postul de  1st Level Accounting Specialist. Ne dorim in echipa noastra o persoana organizata, atenta la detalii si capabila sa lucreze cu precizie intr-un mediu cu termene limita stranse. Daca esti o persoana orientata catre rezolvarea problemelor, ai capacitatea de a lucra in echipa si de a colabora cu alte departamente, atunci acest rol este pentru tine.

Responsabilitatile tale vor include:

  • Intocmirea facturilor conform cerintelor si procedurilor companiei.

  • Verificarea corectitudinii si completitudinii datelor din facturile de achizitie

  • Corelarea facturilor de achizitie si de vanzare cu contractele incheiate de companie

  • Comunicarea cu furnizorii pentru clarificari sau probleme legate de corectitudinea datelor din facuri

  • Intocmirea rapoartelor periodice referitoare la activitatea de facturare.

  • Prelucrarea extraselor de cont, registrului de casa in vederea inregistrarii in contabilitate

  • Intocmirea de deconturi justificative de cheltuieli

  • Evidenta de gestiune pentru bunurile aflate in patrimoniul societatii, sau dupa caz verificarea evidentei intocmite de gestionari

  • Verificarea statelor de salarii si efectuarea platilor

  • Operarea documentelor in software-ul de contabilitate/rapoarte de la management

  • Intocmirea ordinelor de plata si efectuarea de plati interbancare

  • Asistenta Contabilului Sef in vederea intocmirii balantei de verificare si a bilantului

  • Asistenta Directorului Financiar in intocmirea de rapoarte financiare si de management

  • Asigurarea respectarii termenelor limita si a procedurilor interne

Beneficii:

  • Mediu profesional de lucru cu oportunități de dezvoltare a carierei si dezvoltare personala

  • Salariu atractiv și beneficii suplimentare anuale, in funcție de performanța

  • Alte facilitate si beneficia se discuta la interviu in functie de pregatirea profesionala si experienta in roluri similare

Descrierea companiei

ESX este cea mai mare rețea de centre sportive și săli de fitness din România. În prezent abonamentul ESX îți oferă acces la aproximativ 500 de săli din 100 de oraşe ale ţării şi beneficii precum diverse programe educaţionale de fitness şi nutriţie. Echipa ESX muncește din greu să aducă sportul în viețile românilor și să îi îndemne să adopte un stil de viață sănătos.

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 1
ID: 270385357