Anuntul acesta nu mai este activ - gaseste anunturi asemanatoare in Munca in strainatate în Cluj-Napoca.

Ingrijire persoane varstnice in Marea Britanie

Cluj-Napoca, judet Cluj Adaugat La 17:26, 13 martie 2018, Numar anunt: 150063079

Anglia Care recruteaza infirmiere (Care Assistants) pentru ingrijirea persoanelor varstnice la domiciliul acestora.

Contractul de munca se incheie direct cu firma Anglia Care, fara intermediari si fara a se percepe comision.

Responsabilitati:

- supravegherea şi monitorizarea starii de sănătate a persoanei asistate conform care plan-ului (fisei de ingrijire).
- completarea la zi a fisei de ingrijire a persoanei asistate
- evaluarea şi adaptarea programul zilnic în funcţie de situaţiile apărute, pentru o îngrijire
eficientă a persoanei asistate
- acordarea de îngrijire igienica persoanelor asistate;
- asigurarea confortului psihic al persoanei asistate, conform fisei de ingrijire si a particularităţilor individuale ale acesteia;
- administrarea alimentatiei si hidratarea persoanei in mod corespunzător;
- administrarea corecta a medicatiei conform fisei de ingrijire;
- respectarea standardelor si normelor in vigoare.

Oferim:

- Salariul de 8.00 - 10.50 lire/ora (cu posibilitatea de a castiga £2000/luna sau chiar mai mult, in functie de orele lucrate)
- Kilometraj platit cand folositi masina proprie.
- Contract de munca full time pe o perioada de minim 12 luni, cu 40-50 ore/saptamana + ore suplimentare
- Cazare contra cost intre £300-400/luna, costul include si utilitatile.
- Oferim NVQ (curs de specialitate) gratuit dupa ce acumulati mai multa experienta in compania noastra, daca doriti sa progresati in cariera.
- Contributie la pensie
- Scheme de recompensare
- Concediu de 28 de zile pe an
- Masina de serviciu pentru primele 2-3 luni;
- Sprijin oferit de catre angajator in vederea intergrarii in Marea Britanie (Nino, cont bancar, inregistrare la medic de familie etc.), inclusiv cateva ore de conducere pentru a va putea acomoda cu modul de condus.

Cerinte:

- cunoasterea limbii engleze la nivel conversational.
- permis de conducere auto, pentru a va putea deplasa la domiciliile mai multor clienti intr-o zi.
- Verificarea cazierului (UK- DBS check) platit de noi si retinut din primul salar £60 si doua referinte bune.

Experienta nu este obligatorie insa dorim sa lucram cu persoane de incredere, cu o atitudine pozitiva, empatica, cu forta de munca, orientate spre client.

Descrierea companiei:

Anglia Care este o firma de familie, din Ipswich, Marea Britanie, infiintata in anul 2013. Obiectivul principal de activitate este acela de a oferii sprijin si asistenta persoanelor in varsta la domiciliul acestora. Acest sprijin se manifesta prin ingrijire personala, medicala, intelegere si grija deosebita a personalului fata de clienti

Pentru mai multe detalii, contactati-ne la numerele de telefon: UK: 0044 771 - arata telefon - 0 / 00441473 719185

Vizualizari:216