Salveaza ca favorit

Expeditor transporturi

Oradea, judet Bihor Adaugat de pe telefon La 15:43, 23 mai 2018, Numar anunt: 148669157

DEJTRANS cartransport angajează Expeditor Internațional

Tel 743 - arata telefon -

Descrierea jobului

- Sa preia cererile de oferta si sa preia comenzile de transport din partea clientilor.
-Sa trimită către flota proprie datele de încărcare și descărcare .
-Sa trimită comenzi de transport către alte firme de transport .
- Sa administreze si sa confirme executarea comenzilor de transport si sa tina evidenta acestora in registrele companiei, in format electronic.
- Sa organizeze transporturile in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatii si termenelor cerute de standardele firmei.
- Sa optimizeze costurile legate de transport.
- Pastrarea legaturii cu clientii companiei, preluarea, transmiterea si centralizarea comenzilor de transport
- Organizarea si coordonarea activitatii zilnice pentru flota si contractele alocate
- Optimizarea rutelor, comunicarea cu conducatorii auto si supravegherea desfasurarii curselor
- Urmarirea, centralizarea, optimizarea costurilor (consum combustibil, taxe de drum)
- Supravegherea completarii de catre conducatorii auto a documentelor de transport, verificarea si ordonarea acestora
- Intocmirea de rapoarte periodice privind activitatea si performantele flotei alocate
- Instruirea permanenta a conducatorilor auto cu privire la normele legale specifice activitatii si modul de completare si pastrare a documentelor

Candidatul ideal

-Cunoștințe de logistica și transport .
-Cunoștințe de geografie .
- Persoana comunicativa, rezistenta la stres, bune abilitati de organizare si planificare.
- Abilitati de negociere a pretului cu clienții și
transportatorii; comunicarea detaliilor legate de incarcarea / descarcarea marfii; urmarirea transportului pana la destinatie.
- Cunostinte de limba engleza scris si vorbit, germana constituie avantaj .
- Abilitati de operare MS Office, Internet.

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv 2100net+comision pt. transporturi intermediate (15%,din profit)
- Posibilitatea desfasurarii activitatii intr-un colectiv ambitios, in cadrul unei companii in continua crestere

Anunt adaugat prin aplicatia gratuita OLX.ro,
disponibila pentru Android, iOS, si Windows Phone

Contacteaza vanzatorul

Prin incarcarea CV-ului esti de acord ca datele furnizate sa fie salvate si procesate. Vezi detalii

Urmatorul consimtamant include aprobarea dvs. pentru transmiterea CV-ului dvs. (si a datelor incluse in acesta) catre parti terte, precum si procesarea acestor date de catre aceste parti cu scopul participarii in procese de recrutare. De asemenea, sunteti de acord ca OLX Online Services SRL poate sa va creeze profilul dvs. individual de candidat bazat pe datele incluse in acest CV. Puteti gasi informatii detaliate despre procesarea datelor personale de catre OLX Online Services SRL in Politica noastra de Confidentialitate Ascunde

Ataseaza un alt fisier

Fisierele acceptate sunt: jpg, jpeg, png, doc, pdf, gif, zip, rar, tar, txt, xls, docx, xlsx, odt Fisierul poate aveam maxim 2 MB

Pentru siguranta ta! afla mai multe »

Anunturile utilizatorului Constantin Deju

Fara fotografii

Angajam Expeditor Internațional

Lucratori productie - depozit - logistica

14 mai

2 100 lei