Anuntul acesta nu mai este activ - gaseste anunturi asemanatoare in Ingineri - Meseriasi - Constructori în Vaslui.

Electrician PRAM

Vaslui, judet Vaslui Adaugat La 16:26, 24 august 2018, Numar anunt: 159318395

Adecco lider national si mondial in domeniul resurselor umanerecruteaza/angajeaza pentru clientul sau, compania DELGAZ GRID, organizatie multinationala de prestigiu, activa in domeniul energetic: Electrician PRAM pentru locatia Vaslui.

Rol
- Realizează mentenanța pentru funcționarea fără întreruperi și în condiții de siguranță a sistemului de distribuție în vederea asigurării continuității distribuției energiei electrice şi participă la executarea unor lucrări ce vizează modernizarea sistemelor de protecţie şi automatizare şi a celor de implementare şi extindere a sistemelor SCADA şi automatizare a distribuţiei.

Descrierea jobului
- Execută lucrări de mentenanţă pentru sistemele de circuite secundare, echipamentele de protecţie, automatizare, comandă, control, redresoare, invertoare din staţiile de transformare, redresoare din punctele de alimentare şi posturile de transformare, echipamente de comunicaţie aferente redresoarelor şi separatoarelor telecomandate;
- Execută lucrari de mentenanţă pentru dispozitivele de măsură şi monitorizare a parametrilor energiei electrice (A-metre, kV-metre, MW-metre, MVAr-metre, analizoare de calitate, aparate înregistratoare, indicator de ploturi, traductoare);
- Execută lucrari ce vizează modernizarea sistemelor de protecţie şi automatizare, înlocuirea aparatajului secundar cu adaptarea schemelor de circuite secundare, pozare (înlocuire) cabluri de circuite secundare din staţiile de transformare, puncte de alimentare şi posturi de transformare;
- Execută lucrări de verificare, reparaţii relee de protecţie şi automatizare în laborator, reparaţii truse de curent-tensiune şi alte instalaţii de verificări din dotare;
- Răspunde de respectarea disciplinei tehnologice specifice sarcinilor de serviciu încredinţate şi de efectuarea calitativă, cantitativă şi în termen a sarcinilor de muncă încredinţate;
- Răspunde de autenticitatea şi calitatea documentelor emise (note de constatare, comenzi de lucrări, buletine de verificare, procese verbale);
- Este responsabil de identificarea/depistarea pierderilor de energie electrică cauzate operatorului licențiat de distribuție energie electrică în aria de activitate și responsabilitate alocată prin fișa postului .

Cine este Adecco?

Adecco Romania este parte a The Adecco Group, lider local si mondial in furnizarea de servicii de resurse umane.

Daca nu ai gasit un rol potrivit experientei tale, dar vrei sa fii la curent cu job-urile din piata, viziteaza website-ul www.adecco.ro, sectiunea RESURSE, unde iti poti inregistra CV-ul în baza de date Adecco. Ai vrea ca totul sa fie mai rapid si mai simplu de atat? Atunci descărca aplicația Adecco Jobs valabilă în AppStore și GooglePlay si fii la curent cu noile job-uri.

Toate datele și CV-urile sunt tratate cu confidențialitate si vor fi luate în considerare în proiectele ce corespund experienței tale profesionale.

Prin transmiterea datelor dvs. personale prin corespondenta electronica adresata oricaror adrese de email cu terminatia “adecco.com” sau “adecco.ro”, prin intermediul retelelor de socializare (Facebook, LinkedIn etc) sau prin aplicarea in cadrul unei platforme online de locuri de munca, va exprimati acordul expres si neechivoc ca aceste date sa fie prelucrate de companiile din cadrul grupului Adecco. Prelucrarea datelor se va face in scopul angajarii dvs. in companiile din cadrul grupului Adecco sau in cadrul altor entitati, realizarea unor rapoarte statistice asupra fortei de munca, participarea dvs. la diverse cursuri de formare profesionala, furnizarea de diverse servicii, datele putand fi comunicate clientilor si furnizorilor nostri, numai pentru scopurile mai sus mentionate, precum si autoritatilor publice, in baza unor solicitari legale. Grupul Adecco a implementat masuri adecvate care sa se asigure un nivel considerabil de securitate a prelucrarii datelor dvs. personale, care vor fi stocate timp de 10 ani. Potrivit legislatiei in vigoare, aveti dreptul de a ne solicita accesul la datele dvs. personale, rectificarea sau stergerea acestora.

Vizualizari:457
Toate anunturile utilizatorului

Anunturile utilizatorului Adecco Tg Mures

Fara fotografii

Cititor Contoare (Resita)

Alte locuri de munca

Ieri
16:14

Sofer distributie

Soferi - Servicii auto - Curierat

Ieri
11:49

Sudor

Ingineri - Meseriasi - Constructori

Ieri
10:26

Muncitor in constructii

Ieri
10:25

Electrician in constructii

Ieri
10:24

Arata mai multe anunturile utilizatorului