Anuntul acesta nu mai este activ - gaseste anunturi asemanatoare in Ingineri - Meseriasi - Constructori în Iasi.

Electrician Automatist

Iasi, judet Iasi Adaugat La 12:14, 18 februarie 2018, Numar anunt: 153082979

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru clientul sau, comapanie de origine germana_Electrician Automatist la asamblarea tablourilor electrice pentru sediul din Germania.
Firma se ocupa cu executia partii electrice pentru instalatii de filtrare si epurare a apei precum si cu lucrari de proiectare, programare si implementare a solutiilor electrice de distributie, forta, comanda, automatizari si sisteme SCADA - in diferite domenii industriale.

Cerinte:

Studii medii, calificare de Electrician
Experienta de 5 ani ca electrician automatizari in asamblarea tablourilor electrice
Persoana serioasa, activa, comunicativa, responsabila
Cunostinte de limba engleza, cel putin nivel mediu
Cunostinte de limba germana constituie un avantaj
Disponibilitate de relocare in Germania

Descrierea jobului
Descrierea activitatii:

Analizeaza si întelege documentatia de referinta (schite, desene)
Este capabil sa realizeze la randul sau conform schemei electrice, asamblarea tablourilor electrice(comanda cu PLC, masurari, reglaj )
Pune tabloului electric asamblat in functiune in diferite locatii
Asigura mentenanta instalatiei electrice( masuratori, comanda la distanta)
Executa completa de cablare panouri electrice (comanda, masurari, reglaj) - in atelier inclusive testare cu SOFT pregatit.
Instalatii si montaj pe teren

Se ofera:

Contact de munca perioada de 1 an cu posibilitatea prelungirii pe o perioada nedeterminata
Salariu atractiv
Cazarea este asigurata de catre angajator
Program de lucru 8 hzi, 40 ore saptamana
Posibilitatea de efectuare ore suplimentare platite
21 zile de concediu de odihna anual
Transportul la angajare din Romania in Germania este asigurat de catre angajator
Un transport\an este asigurat de catre angajator

Vizualizari:100

Anunturile utilizatorului Adecco Resurse Umane

Fara fotografii

Sortatori in depozit

Lucratori productie - depozit - logistica

27 iul

Montatori parbrize

Alte locuri de munca

25 iul