Anuntul acesta nu mai este activ - gaseste anunturi asemanatoare in Caut loc de munca în Timisoara.

Cautam pentru job part time, Graphic Programmer si modelator 3D

Timisoara, judet Timis Adaugat de pe telefon La 18:41, 13 iunie 2018, Numar anunt: 159224863

Cerinte esentiale
Cunostinte de baza in Unity Game Engine
Cel puțin 1 luna de experiență de programare în industria jocurilor video
Cel puțin 1 luna de experiență în algoritmi de redare 3D
Bune abilități organizaționale și capabile să lucreze independent sau ca parte a unei echipe.
O bună înțelegere a dispozitivelor mobile și a limitărilor acestora
Cunoștințe de bază despre Max Studio Max
Avantaje:
C / C ++
Cunostinte minime de lucru in OpenGL si GLSL
Cunoștințe minime de lucru despre cel puțin un grafic API modern (Metal, Vulkan, Direct3D 12)
Facultatea de Informatică sau Inginerie Calculatoare
Experiență cu calcul paralel
Cunoașterea unității / motorului unreal 4
(formare professionala si instructie in toate cele necesare: programare, gamimg, grafica, puteti obtine de la echipa de traaaining: -\\/Inflexion Media . com /pluralvision)-\.
Descrierea jobului
Căutăm oameni care sunt deosebit de creativi și deschisi.
Lucrând pentru echipa noastra, veți avea un nivel de autonomie de neegalat în munca dvs., păstrând întotdeauna sprijinul și sfaturile echipei dvs. întotdeauna la îndemâna dumneavoastră.
Credem cu tărie în coeziunea și spiritul de echipă. Crearea de jocuri video mobile implică o colaborare puternică cu diferite tipuri de talente. Este vorba despre îmbogățirea competențelor - de la producători, dezvoltatori, designeri de jocuri, artiști, marketing, manageri de monetizare a jocurilor și multe altele - care creează jocuri pe care oamenii doresc să le joace. Aici învățăm unul de celălalt și merităm mai mult talentul (abilitățile) decât concentrarea asupra ierarhiei.
Responsabilitati:
Veti primi training in tot ceea ce este trecut mai jos.
Trebuie doar sa aveti dorinta de a invata.:
Implementarea și optimizarea efectelor speciale într-un motor grafic 3D
Programarea în toate limbile relevante (C ++ / C / GLSL)
Asistență pentru funcțiile 3D și sistemele folosite în gameplay
Dezvoltarea instrumentelor de editare grafică folosite de artiști și designeri
Implementarea tehnologiei 3D de ultimă oră pentru jocuri de pe cele mai recente dispozitive mobile pe mai multe API-uri grafice și platforme
Informatii suplimentare
Posibilitate home office
Part/full-time
Program flexibil
Oportunități de dezvoltare a carierei
Un mediu de lucru excepțional, dinamic, exigent și motivant într-o companie cu creștere rapidă
Munca diversificata și plină de satisfacții pe marile frontiere ale jocurilor
Un mediu internațional care oferă contacte zilnice cu alte țări și culturi.

Anunt adaugat prin aplicatia gratuita OLX.ro,
disponibila pentru Android, iOS

Vizualizari:367