Anuntul acesta nu mai este activ - gaseste anunturi asemanatoare in Agricultura - Zootehnie în Sibiu.

Angajez medic/asistent veterinar

Sibiu, judet Sibiu Adaugat La 00:16, 13 februarie 2018, Numar anunt: 153175671

Societate comerciala angajaza medic veterinar, de preferinta Barbat pentru ferma de ingrasare berbecuti.

Oferim:
- Salariu atractiv, in functie de experienta si studii
- Loc de munca stabil, intr-o echipa tanara dar cu experienta, in conditii de lucru civilizate si placute
- Posibilitatea construirii unei cariere de succes

Responsabilitati:
a) Servicii de supraveghere, prevenire, control si protectie al bolilor la animale si a mediului;
b) Asistenta medical-veterinara in cadrul fermei;
c) Tratamente preventive si curative si alte intervenții necesare,
d) Întocmirea formularelor de mișcare a animalelor vii in cazul vânzărilor de animale din cadrul fermei;
e) Completarea si tinerea următoarelor registre: registru de ferma, registru de consultații si tratamente, registre D.D.D, registru de mortalități, registrelor de transport;
f) Servicii de D.D.D.
g) Operator S.N.I.A.
h) Arhivarea documentelor de mișcare a animalelor vii atât pentru intrări cat si pentru ieșiri,
i) Citirea crotaliilor auriculare si intocmirea tabelelor cu animale destinate comercializarii

Cerinte:
- Absolvent de facultate medicina veterinara promotia 2010-2017
- Experienta este un avantaj dar se poate dobandi si pe parcurs
- Persoana responsabila
- Fire comunicativa si sociabila
- Persoana tanara, activa si energica
- Persoana deschisa si dornica sa invete lucruri noi

Pentru mai multe detalii va stam la dispozitie la telefon 747 - arata telefon -

Vizualizari:245