Anuntul acesta nu mai este activ - gaseste anunturi asemanatoare in Finante - contabilitate în Brasov.

Angajare Contabil Agentie de Turism

Brasov, judet Brasov Adaugat La 15:45, 15 ianuarie 2019, Numar anunt: 176434347
Post: Contabil Senior/Contabil cu experiență

Agenția de turism Smart Tours din orașul Brașov angajează contabil cu experiență practică de minim 2 ani, pentru organizarea activității financiar-contabile.

Cerințe:
- experiența de lucru în programe de contabilitate este obligatorie
- studii /cursuri în domeniul financiar-contabil
- experiență relevantă de minim 2 ani (avantaj domeniul turismului)
- cursuri de pregătire de finanțe-contabilitate prezintă un avantaj
- utilizarea bună a calculatorului în înțelegera logică a proceselor din programe/softuri specifice de contabilitate și programe de gestiune
- capacitate de auto-organizare, planificare a sarcinilor și perseverență
- gândire analitică, atenție concentrată și distributivă
- aptitudinile de comunicare reprezintă un aspect important

Responsabilități:
- asigurarea completă a evidenței contabile (acte la zi și trimise în termen);
- întocmirea, eliberarea și verificarea documentelor financiar-contabile (balanță, TVA, facturi, avize expediție, NIR-uri, contracte);
- evidența și raportarea comisioanelor furnizorilor către management (raport intern cu informații privind comisioanele plăților cu cardul, serviciul de curierat etc.);
- îndosarierea corectă, clasificarea și evidența pentru administrarea facilă la nivel intern de organizație și către firma externă de contabilitate;
- urmărirea și controlarea actelor;
- rapoarte catre management (sold, încasări, plăți, bani de încasat, datorii către furnizori);
- tax management (OP-uri împreună cu firma de contabilitate, impozite – când, cât și către cine avem de plătit, raport și analiză taxe și impozite către management);
- suport pentru solicitări punctuale management
- asistarea managerului în probleme financiar-contabile și propunerea de soluții la situațiile din departament
- alte sarcini și responsabilități aferente departamentului financiar-contabil, în funcție de proiectele companiei și solicitările managerului

Beneficii:
- pachet salarial atractiv
- tichete de masă de 15 lei/zi pentru fiecare zi lucratoare
- posibilitatea efectuarii de calatorii gratuite in strainatate
- bonusuri suplimentare de sărbători
- programe periodice de team building
- oportunități de dezvoltare în cadrul agenției
- mediu de lucru plăcut și modern
Vizualizari:482