Salveaza ca favorit

Angajam Specialist suport IT

Brasov, judet Brasov Adaugat La 17:05, 6 septembrie 2018, Numar anunt: 166399731

Responsabilitati si descriere job

- Acest job implica suport acordat clientilor companiei pentru infrastructura IT si sistemele informatice ale clientilor, atat hardware cat si software si efectuarea de diferite lucrari la sediul acestora.
- Se vor efectua activitati de depanare, configurare, testare, diagnosticare si remediere pentru echipamentele, sistemele si software-ul care alcatuiesc infrastructura IT a clientilor.
- Raspunde de punerea in functiune, instalarea si programarea sistemelor si echipamentelor noi la termenele contractuale prevazute in conditii de deplina siguranta.
- Asimileaza cunostinte noi referitoare la echipamente, software si alte sisteme informatice care apar pe parcursul activitatii, invata si pune in aplicare aceste cunostinte conform documentatiei tehnice aferente.
- Intocmeste rapoarte de service si PIF conform procedurilor de service si SOP-le companiei.
- Efectueaza instruiri tehnice si acorda asistenta tehnica la beneficiar personalului care opereaza echipamentele sau aplicatiile furnizate de companie
- Stabileste necesarul de piese si materiale pentru rezolvarea incidentelor si le comanda de la furnizori sau in anumite cazuri transmite acestea catre seful direct.
- Intocmeste rapoarte de activitate conform procedurilor interne ale firmei.

Beneficii Oferite

- Pachet salarial atractiv in functie de cunostinte, experienta si activitatea desfasurata
- Dezvoltare profesionala continua, cursuri si certificari in diferite domenii conform activitatii desfasurate
- Bonusuri si comisioane pentru realizari deosebite
- Tichete de masa si tichete cadou
- Dotare cu telefon mobil, laptop si masina de servici (in functie de job si numai dupa perioada de proba impusa la angajare)
- Posibilitatea unor excursii platite de firma
- Asigurare medicala pentru angajatii cu o anumita vechime si rezultate remarcabile
- Oportunitati de avansare in cariera
- Diferite alte beneficii in functie de realizari

Candidatul ideal:

- Se cauta persoane ordonate, constiincioase, cu bun spirit organizatoric, cu atentie la detalii, capacitate de analiza, capacitatea de a lua decizii rapide in conditii de stres.
- Abilitati de auto-organizare dezvoltate pentru a lucra atat independent, cat si in echipa.
- Cautam persoane care sa dea dovada de seriozitate, disponibilitate la program prelungit si rezistenta la lucru in conditii de presiune si lucru cu termene limita.
- Capacitate de asimilare rapida de noi cunostinte, autodidact, invatare si studiu pe cont propriu pe baza materialelor si cursurilor primite la locul de munca
- Cunostinte hardware legate de calculatoare personale, servere, echipamente de retea, periferice conform standardelor si recomandarilor din cursurile CompTIA (certificarea CompTIA este un avantaj suplimentar)
- Cunostinte software legate de sisteme de operare Microsoft (Windows XP/Win7/Win8/, Windows Server;
- Cunostinte software legate de sisteme de gestiune a bazelor de date relationale ( MS SQL, MySQL, Firebird )
- Cunostinte de programare VBScript, Windows PowerShell, Windows API si HTML
- Cunostinte administrare sisteme Linux si UNIX
- Cunostinte despre echipamentele de securitate pentru control acces, televiziune cu circuit inchis, protectie perimetrala, detectie a efractiei, PSI - nu este foarte important
- Cunostinte in domeniul instalatiilor electrice de curenti slabi
- Cunostinte MS Office (Word, Excel, PowerPoint, MS Outlook,Visio)
- Cunostinte in domeniul configurarii echipamentelor de retea pe cablaj si wireless ( switch cu management, router, access point, media convertere, etc )
- Abilitati de comunicare si relationare
- Abilitati de rezolvare a problemelor, perseverenta, focalizare pe rezultate
- Limba engleza - nivel incepator sau mediu

- Nu este obligatoriu sa se indeplineasca cumulativ toate cerintele referitoare la cunostintele tehnice si software.
- Constituie avantaj experienta similara de cel putin 1-3 ani si/sau diferitele certificari de care dispuneti.

Contacteaza vanzatorul

Prin incarcarea CV-ului esti de acord ca OLX Online Services SRL sa creeze profilul tau individual de candidat bazat pe datele incluse in acesta. Poti gasi informatii detaliate despre modul in care OLX Online Services SRL prelucreaza informatiile personale in Politica de confidentialitate
Ataseaza un alt fisier

Fisierele acceptate sunt: jpg, jpeg, png, doc, pdf, gif, zip, rar, tar, txt, xls, docx, xlsx, odt Fisierul poate aveam maxim 2 MB

400 - 1 000 € Salariu negociabil

Brasov, judet Brasov

Vezi pe harta