Anuntul acesta nu mai este activ - gaseste anunturi asemanatoare in Resurse Umane Constanţa.

Angajam Specialist Resurse Umane – Constanta

Constanta Adaugat La 21:54, 13 februarie 2018, Numar anunt: 153292531
Experienta in domeniul minim 3 ani pe un post similar;
Atestat inspector resurse umane;
Cunostinte bune de operare PC (Microsoft Office);
Foarte bune cunostinte privind legislatia muncii si sistemul romanesc de salarizare;
Capacitate de organizare a propriei activitati;
Bune abilitati de lucru cu cifre, analiza si sinteza;
Bune abilitati de comunicare si relationare;
Focus pe rezultat si gasirea de solutii;
Gandire independenta si structurata;
Atitudine proactiva, flexibilitate si capacitate de adaptare.

Descrierea jobului

Intocmeste documentele de personal (contracte individuale de munca, acte aditionale, decizii) si gestioneaza evidenta miscarii de personal (angajari, plecari, pensionari, suspendari);
Intocmeste Registrul de Evidenta al Salariatilor si transmite datele catre ITM;
Actualizeaza baza de date a angajatilor;
Mentine o relatie foarte buna cu clientii interni si informeaza personalul angajat in cazul modificarii documentelor;
Este responsabil(a) cu evidenta concediilor fara plata, concediilor de odihna, concedii medicale, sanctiunilor;
Gestioneaza calculul concediilor medicale, de odihna, etc.;
Intocmeste si verifica pontajul lunar;
Elibereaza diverse adeverinte necesare salariatilor;
Depune declaratiile/ documentele prevazute in legislatia muncii si a asigurarilor sociale, in termenele prevazute de lege, la organele competente;
Intocmeste situatii/ rapoarte utile societatii si redacteaza si centralizeaza documente specifice Departamentului Resurse Umane: rapoarte, adrese, cereri, instiintari;
Participa la controalele cu privire la situatiile/ problemele de personal - salarizare, efectuate de reprezentanti ai institutiilor de stat sau alte institutii private, impreuna cu Directorul Resurse Umane;
Respecta si aplica politicile si procedurile interne ale companiei si se asigura de aplicarea corecta a Codului Muncii si a legislatiei in vigoare si de toate modificarile/ actualizarile legislative in domeniu;

Beneficii:
Pachet salarial si beneficii competitive;
Mediu de lucru profesionist;
Contract pe perioada nedeterminata;
Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa dinamica si performanta.

Suntem o echipa tanara si dinamica, non-formala, care activeaza in domeniul ospitalitii. Ne place sa imbinam munca cu buna dispozitia, orientarea noastra fiind spre calitatea serviciilor oferite si spre multumirea atat a clientului extern, cat si a clientului intern.
Vizualizari:7