Salveaza ca favorit

Angajam dispecer de transport

Bacau, judet Bacau Adaugat La 10:53, 18 iunie 2018, Numar anunt: 145838849

Descrierea jobului

- Sa preia cererile de oferta si sa preia comenzile de transport din partea clientilor.
- Sa administreze si sa confirme executarea comenzilor de transport si sa tina evidenta acestora in registrele companiei, in format electronic.
- Sa organizeze transporturile in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatii si termenelor cerute de standardele firmei.
- Sa optimizeze costurile legate de transport.
- Pastrarea legaturii cu clientii companiei, preluarea, transmiterea si centralizarea comenzilor de transport
- Organizarea si coordonarea activitatii zilnice pentru flota si contractele alocate
- Optimizarea rutelor, comunicarea cu conducatorii auto si supravegherea desfasurarii curselor
- Urmarirea, centralizarea, optimizarea costurilor (consum combustibil, taxe de drum)
- Supravegherea completarii de catre conducatorii auto a documentelor de transport, verificarea si ordonarea acestora
- Intocmirea de rapoarte periodice privind activitatea si performantele flotei alocate
- Instruirea permanenta a conducatorilor auto cu privire la normele legale specifice activitatii si modul de completare si pastrare a documentelor

Candidatul ideal

- Persoana comunicativa, rezistenta la stres, bune abilitati de organizare si planificare.
- Abilitati de negociere a pretului cu transportatorii; comunicarea detaliilor legate de incarcarea / descarcarea marfii; urmarirea transportului pana la destinatie.
- Cunostinte de limba engleza - scris si vorbit.
- Abilitati de operare MS Office, Internet,

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv
- Posibilitatea desfasurarii activitatii intr-un colectiv ambitios, in cadrul unei companii in continua crestere

Contacteaza vanzatorul

Prin incarcarea CV-ului esti de acord ca OLX Online Services SRL sa creeze profilul tau individual de candidat bazat pe datele incluse in acesta. Poti gasi informatii detaliate despre modul in care OLX Online Services SRL prelucreaza informatiile personale in Politica de confidentialitate
Ataseaza un alt fisier

Fisierele acceptate sunt: jpg, jpeg, png, doc, pdf, gif, zip, rar, tar, txt, xls, docx, xlsx, odt Fisierul poate aveam maxim 2 MB

Pentru siguranta ta! afla mai multe »

Bacau, judet Bacau

Vezi pe harta