Anuntul acesta nu mai este activ - gaseste anunturi asemanatoare in Finante - contabilitate în Sibiu.

Angajam contabil junior

Sibiu, judet Sibiu Adaugat La 09:30, 27 februarie 2018, Numar anunt: 148413167

Suntem in cautarea unui/unei coleg/colege care sa aiba cunostinte in domeniul contabil, sa fie absolvent de facultate cu profil economic (de contabilitate) sa stie sa lucreze cu pc-ul si care sa fie orientat/orientata spre realizarea sarcinilor, cu respectarea termenelor limita. Sediul nostru este in zona industriala.
Firma are ca si domeniu de activitate transportul rutier de marfuri.

Aptitudini
Cum ar trebui sa fie noul nostru coleg?
- Sa fie o persoana foarte atenta la detalii
- Sa poata lucra cu termene limita
- Sa fie organizat, cu o buna capacitate de a-si gestiona timpul in mod eficient
- Sa fie serios, constiincios si perseverent
- Sa aiba capacitati de comunicare foarte buna si lucru in echipa
- Sa aiba disponibilitate pentru studiu si pentru crearea unei cariere in domeniul Contabilitatii

Iti oferim un mediu de lucru placut si linistit in care esti validat/a si respectat/a.

Descrierea jobului
RESPONSABILITATI

• asigura arhivarea documentelor primare
• contabilizarea facturilor primite de la furnizori
• verificarea intocmirii corecte din punct de vedere fiscal a documentelor primare
• copiere/scanare/printare documente

CERINTE

• Cunostinte de contabilitate primara (avantaj)
• Capacitate de a respecta termenele limita
• Abilitati de comunicare, organizare si relationare
• Persoana responsabila cu capacitate de analiza si sinteza
• Bune cunostinte de operare MS Office (Excel, Word)

Vizualizari:1903