Salveaza ca favorit

Angajam Bucatar in cadrul Resort Ambient 5* Cristian

Brasov, judet Brasov Adaugat La 12:39, 19 octombrie 2018, Numar anunt: 157585107

Oferim cazare pentru cei care nu au domiciliu in proximitatea unitatii de cazare.

Scopul postului ,activitati principale si responsabilitati :

Obligatiile includ:

sa pregateasca meniul;
sa comande, sa testeze, sa receptioneze si sa depoziteze ingredientele alimentare;
sa pregateasca mancarea in conformitate cu retetele si formulele date (care includ calcularea cantitatiilor necesare de materiale specifice pentru restaurant;
pregatirea mai multor feluri de mancare in acelasi timp, in functie si in ordinea comenzilor;
sa aranjeze si sa decoreze mancarea inainte de a fi servita pe farfurii, boluri, platouri dupa cum cere fiecare fel de mancare preparat.;
sa pregateasca si sa aranjeze mancarea pentru diete speciale;
sa coopereze la intretinerea ustensilelor de bucatarie si a echipamentului;
indeplinirea altor sarcini curente atribuite de catre superiorul direct, in concordanta cu necesitatile imediate ale unitatii.
sa tina cont de perisabilitate, termenul de garantie, de modul in care urmeaza sa fie folosite ingredientele;
face prelucrarile preliminare gatitului - sorteaza, curata, spala, divizeaza si mai apoi gateste - fierbe, frige, coace, prajeste.

Specificatiile postului:

diploma de calificare in domeniu;
experienta de minim 3 ani ca bucatar ;
aspect fizic placut, prezenta agreabila, amabilitate, solicitudine;
atitudine pozitiva si concilianta in relatiile cu colegii;
disponibilitate pentru compromisul constructiv.

Cerinte:

specializare in domeniul gastronomic;
experienta relevanta in domeniu;
creativitate in gastronomie;
bun conducator cu un dezvoltat spirit de echipa;
persoana dinamica, abila, sociabila;
fie comunicativa, amabila si energica;
persoana care inspira incredere.

Pregatire profesionala: studii medii sau scoala profesionala de specialitate

Atributii

Primeste si pune la pastrare in conditiile prevazute de normele igienico-sanitare, alimentele;
Raspunde de calitatea hranei pregatita de el;
Raspunde de aspectul si curatarea veselei;
Respecta cu strictete igiena personala (halat, boneta, incaltaminte) cat si igiena bucatariei si salii de mese;
Zilnic recolteaza probe din meniu pe care le pastreaza in frigider;
Raspunde de inventarul mobilierului si a veselei .

Contacteaza vanzatorul

Prin incarcarea CV-ului esti de acord ca OLX Online Services SRL sa creeze profilul tau individual de candidat bazat pe datele incluse in acesta. Poti gasi informatii detaliate despre modul in care OLX Online Services SRL prelucreaza informatiile personale in Politica de confidentialitate
Adauga fisier

Fisierele acceptate sunt: jpg, jpeg, png, doc, pdf, gif, zip, rar, tar, txt, xls, docx, xlsx, odt Fisierul poate aveam maxim 2 MB