Salveaza ca favorit

Angajam Agent pentru suport tehnic solutie IT

Iasi, judet Iasi Adaugat La 13:25, 17 februarie 2018, Numar anunt: 137927589

PREZENTAREA FIRMEI:

Companie furnizoare de solutii de mentenanta Hardware si
Software. Scopul firmei il constituie eficientizarea modelului de business al clientilor si cresterea performantei si profitabilitatii acestora. Valorile definitorii sunt: Inovatia, Flexibilitatea, Profesionalismul si Spiritul de echipa.

CERINTE:

- Cunostinte bune de utilizare PC - instalare, configurare si mentenanta sistem de operare Windows
- Cunostinte medii Hardware - periferice, componente PC, retelistica;
- Abilitati de organizare si planificare;
- Bune abilitati de prezentare si comunicare;
- Interes pentru domeniul tehnic si pentru aprofundarea cunostintelor privind produsele si serviciile companiei;

Constituie avantaj:

- Experienta in consultanta si suport Windows (internet, retea, periferice, antivirus, etc);
- Experienta in instalarea perifericelor IT (computere, imprimante, router);
- Experienta in comunicare telefonica;
- Posesor permis conducere categoria B;

DESCRIEREA POSTULUI:

- Promoveaza compania si produsele acesteia - aplicatii informatice dezvoltate de catre Companii Partenere;
- Actualizeaza permanent informatiile legate de piata si concurenta;
- Implementeaza aplicatiile (instalare, configurare si instruire personal);
- Identifica cerintele beneficiarului si le transmite catre compartimentul tehnic;
- Dezvolta relatiile profesionale cu clientii;
- Pastreaza confidentialitatea tuturor informatiilor si activitatilor;

RESPONSABILITATI:

- Preia telefonic, prin intermediul e-mail-ului sau prin alte sisteme specifice semnalarile clientilor referitoare la incidentele aparute;
- Asigura suportul tehnic de la distanta in concordanta cu acordul de serviciu stabilit (SLA);
- Analizeaza si rezolva incidentele semnalate in limita competentelor stabilite;
- Mentine contactul cu clientul si celelalte parti implicate in rezolvarea incidentelor pana la solutionarea acestora;
- Actioneaza ca suport tehnic pentru end-useri;
- Monitorizeaza si raporteaza incidentele si problemele semnalate, propune solutii pe termen mediu si lung;
- Contribuie la verificarea si actualizarea documentatiei referitoare la solutiile tehnice si procedurile de lucru;

OFERTA FIRMEI:

- Pachet salarial motivant în concordanta cu realizarile;
- Cursuri de pregatire;
- Suport permanent din partea firmei;
- Program de lucru flexibil, mediu de lucru placut si atractiv;

Un mediu de lucru care:

- recompenseaza excelenta;
- favorizeaza imbunatatirea abilitatilor si competentelor profesionale, schimbul de idei si initiativa personala.

Trimiteti CV-ul prin mesaj la acest anunt.

Contacteaza vanzatorul

Prin incarcarea CV-ului esti de acord ca datele furnizate sa fie salvate si procesate. Vezi detalii

Urmatorul consimtamant include aprobarea dvs. pentru transmiterea CV-ului dvs. (si a datelor incluse in acesta) catre parti terte, precum si procesarea acestor date de catre aceste parti cu scopul participarii in procese de recrutare. De asemenea, sunteti de acord ca OLX Online Services SRL poate sa va creeze profilul dvs. individual de candidat bazat pe datele incluse in acest CV. Puteti gasi informatii detaliate despre procesarea datelor personale de catre OLX Online Services SRL in Politica noastra de Confidentialitate Ascunde

Ataseaza un alt fisier

Fisierele acceptate sunt: jpg, jpeg, png, doc, pdf, gif, zip, rar, tar, txt, xls, docx, xlsx, odt Fisierul poate aveam maxim 2 MB

Pentru siguranta ta! afla mai multe »