Tocator de crengi AM-120PTO-K PRO, ∅ max. 120 mm Garantie 3 ani
Postat azi la 07:37
PromoveazăReactualizează
Firma
Stare: Nou
Descriere
Caracteristici Tocator de crengi AM-120PTO-K PRO:
capacitate de producție: 10 m³/oră
diametru maxim de tocare lemn de esență moale: 120 mm
diametru maxim de tocare lemn tare: 100 mm
lungimea bucăților de crengi tocate: 90-180 mm
număr de cuțite: 6 buc. ( câte 3 pe fiecare ax)
RPM ax tocator: maxim 220 rotații/min la cuțite
tip acționare: PTO la priza tractorului
RPM cardan: 540 rot./min
putere recomandată: 25 CP
diametru ax tocator: 28 mm
bandă de transportare: 2.5 m
Dimensiuni:
lungime: 1700 mm
lățime: 835 mm
înălțime: 2290 mm
greutate: 295 kg
dimensiuni coș: 160×180 mm
Garanție inclusă – 36 luni.
Descriere tocator de crengi AM-120PTO-K PRO:
Toacă crengi de până la 120 mm
Tocator lemn AM-120PTO-K PRO toacă crengi, resturi vegetale și alte deșeuri de lemn în bucăți de 90-180 mm lungime. Diametrul maxim al materiei prime de tocare poate fi de 120 mm, în funcție de tipul și umiditatea lemnului. Această dimensiune nu se reglează, ci depinde de diametrul (grosimea) materiei prime. Materialul tocat ajunge în buncherul tocatorului la gura căruia poate fi fixat un sac de dimensiuni 50×80 cm pentru colectarea crengilor tăiate. Bucățile tocate sunt produsul ideal pentru alimentarea cazanelor cu combustibil solid de piroliză, seminee, sobe și alte dispozitive de încălzire, precum și pentru producerea cărbunelui.
Acest model este acționat la priza tractorului și recomandăm o putere minimă de 25 CP.
Ideal pentru utilizarea în gospodărie și în ocolurile silvice
Cuțite din oțel cu unghi dublu de ascuțire
Tocator AM-120PTO-K PRO – drumul spre independența energetică
Principalele categorii de echipamente și accesorii din portofoliul UNITEH PRO sunt:
- MICRO FNC-uri si linii complete de productie furaje
- Tocatoare de crengi si resturi vegetale, despicatoare de busteni
- Granulatoare pentru prepararea furajelor la pasari, animale
- Mori cu ciocanele si tocatoare de furaje pentru uz gospodaresc, prese de ulei, batoze de porumb
- Solarii de gradina de diferite dimensiuni
- Snecuri de transportare a cerealelor, buncare si silozuri pentru depozitare
- Butoaie din inox ș.a.
- Aparate de muls vaci, capre, oi
- Atomizoare pentru gradina cu motor electric sau cu motor termic
-Snecuri pentru transportare cereale
- Transportatoare penumatice pentru cereale si alte materii prime;
Toate ofertele zilei le puteți vedea pe www.granulator.ro
Livrăm rapid din stoc propriu .
Plata se poate face :
-online direct pe site cu cardul
- plata cu ramburs la curier în momentul predării coletului
- in rate prin card de cumparaturi (6-12 rate) la 0 % dobândă sau prin TBI CREDIT ( 6-60 rate).
- in rate prin intermediiul BT DIRECT.
Detalii pe www.granulator.ro sau la telefon 07******53
Toate produsele din portofoliul UNITEH PRO pot fi vazute si lapunctul de lucru din Botoșani, jud. Botoșani, Str. Calea Națională Nr 27F