Postat 06 iunie 2026
Megane 3 Bose, Xenon adaptiv 1.5 dci
5 300 €
Prețul e negociabil
Persoana fizica
Model: Megane
Capacitate motor: 1 500 cm³
Putere: 110 CP
Combustibil: Diesel
Caroserie: Break
Rulaj: 325 660 km
Culoare: Negru
An de fabricatie: 2012
Numar de usi: 5
Stare: Utilizat
Cutie de viteze: Manuala
Volan: Partea stanga
Inmatriculat/Neimatriculat: Inmatriculat
Descriere
Vând Renault Megane 1.5 dci k9k 110 cai, consum foarte mic, fabricație 12.2012-proptietar în acte de 2 ani.
Ca să nu citiți inutil, mașina are aproximativ 326.000 de km reali, nu e dată înapoi ca majoritatea de pe piață, e întreținută exemplar și e impecabilă din punct de vedere mecanic.
Dotări
- Sistem sonorizare Bose, sunet plăcut și puternic;
-Faruri xenon adaptiv ( retrofit la leduri de calitate D1S, se poate pune oricând înapoi xenon)- spălătoare faruri și funcție cornering funcționale 100% ( se mișcă lupele dp volan)- dotare care costă minim 1000 de euro față de un Megane care nu o are;
-Keyless go și entry+ pornire la buton cu cheia în buzunar;
-Climatronic perfect funcțional;
-Interior de piele+textil întreținut, de nefumător;
-Scaune încălzite pe 3 trepte, perfect funcționale;
-Pilot automat+ limitator de viteză;
-Volan din piele cu comenzi;
-Oglinzi electrice, reglabile, rabatabile, încălzite;
-Frâna de mână electrică;
-Cotieră față/ spate;
-Geamuri electrice față/ spate;
-Senzori de parcare față/ spate+ camera spate;
-Asistență la plecarea din rampă ( frânează singură la plecarea din rampă peste o anumită înclinație);
-Navigație actualizată ( nu știu exact anul, 2024 sau 2025 e ultima actualizare);
-Faruri automate, lumini de zi drl ( unul e nou, înlocuit recent);
-Jante Bose în stare bună cu anvelope allseason în stare bună, cumpărate de mine când am luat mașina;
-Cârlig de remorcare;
-Stop/start
Probabil și alte dotări care îmi scapă
Întreținere
- Mașina are distribuția schimbată de mine acum un an, la 307.114 km, cu pompa de apă și tot ce trebuie, piese originale sau de calitate superioară la orice intervenție pe care i-am făcut-o.
-Baterie varta EFB schimbată recent cu garanție;
-Au fost schimbate la ea amortizoare față/ spate, discuri față spate ( evident cu plăcuțele de frâna) și etrierii spate;
-Am schimbat fulia de la alternator ( INA) și curea accesorii+ intinzator originale;
- Furtun intercooler schimbat recent ( problema lor comuna, am remediat o);
- Schimburile de ulei și filtre făcute la maxim 10.000 de km cu toate filtrele originale, mașina nu consumă ulei deloc, eu nu am completat niciodată ulei;
-Înlocuit uleiul la cutia de viteze acum 15.000 de km;
Mașina pornește sfert iarna/vara , nu are probleme ca altele la rece cu tremurat, motorul merge impecabil.
Motor/ cutie/ injecție ( injectoarele impecabile) / ambreiaj în perfectă stare- filtru de particule în perfectă stare, își face regenerări normale, toba curată, mașina iese impecabil la noxe;
Am dezactivat din tester stop/start la reprezentanta, am codat ceasurile să se ridice când se pune contactul și am dezactivat frâna de mână automată la oprire, totul pentru protecție, se pot face la loc dacă vreți;
La exterior mașina arată bine pentru vârsta ei, 1-2 Indoituri și câteva zgârieturi mici.
Defecte: far dreapta fisurat de peste 4 ani ( așa am luat o), are folie montată de atunci în urma unui impact cu o pasare pe drum- nu intră apa, pe mine nu m-a deranjat, se poate pune altă sticlă de pe far de UK cu cost minim;
Keyles entry nu merge mereu pe ușile stanga, am văzut ca e ceva ușor de remediat, dar nu am avut timp;
Cu mașina circul zilnic de 2 ani;
Pentru alte detalii, puteți să întrebați absolut orice, vă stau la dispoziție.
Ca să nu citiți inutil, mașina are aproximativ 326.000 de km reali, nu e dată înapoi ca majoritatea de pe piață, e întreținută exemplar și e impecabilă din punct de vedere mecanic.
Dotări
- Sistem sonorizare Bose, sunet plăcut și puternic;
-Faruri xenon adaptiv ( retrofit la leduri de calitate D1S, se poate pune oricând înapoi xenon)- spălătoare faruri și funcție cornering funcționale 100% ( se mișcă lupele dp volan)- dotare care costă minim 1000 de euro față de un Megane care nu o are;
-Keyless go și entry+ pornire la buton cu cheia în buzunar;
-Climatronic perfect funcțional;
-Interior de piele+textil întreținut, de nefumător;
-Scaune încălzite pe 3 trepte, perfect funcționale;
-Pilot automat+ limitator de viteză;
-Volan din piele cu comenzi;
-Oglinzi electrice, reglabile, rabatabile, încălzite;
-Frâna de mână electrică;
-Cotieră față/ spate;
-Geamuri electrice față/ spate;
-Senzori de parcare față/ spate+ camera spate;
-Asistență la plecarea din rampă ( frânează singură la plecarea din rampă peste o anumită înclinație);
-Navigație actualizată ( nu știu exact anul, 2024 sau 2025 e ultima actualizare);
-Faruri automate, lumini de zi drl ( unul e nou, înlocuit recent);
-Jante Bose în stare bună cu anvelope allseason în stare bună, cumpărate de mine când am luat mașina;
-Cârlig de remorcare;
-Stop/start
Probabil și alte dotări care îmi scapă
Întreținere
- Mașina are distribuția schimbată de mine acum un an, la 307.114 km, cu pompa de apă și tot ce trebuie, piese originale sau de calitate superioară la orice intervenție pe care i-am făcut-o.
-Baterie varta EFB schimbată recent cu garanție;
-Au fost schimbate la ea amortizoare față/ spate, discuri față spate ( evident cu plăcuțele de frâna) și etrierii spate;
-Am schimbat fulia de la alternator ( INA) și curea accesorii+ intinzator originale;
- Furtun intercooler schimbat recent ( problema lor comuna, am remediat o);
- Schimburile de ulei și filtre făcute la maxim 10.000 de km cu toate filtrele originale, mașina nu consumă ulei deloc, eu nu am completat niciodată ulei;
-Înlocuit uleiul la cutia de viteze acum 15.000 de km;
Mașina pornește sfert iarna/vara , nu are probleme ca altele la rece cu tremurat, motorul merge impecabil.
Motor/ cutie/ injecție ( injectoarele impecabile) / ambreiaj în perfectă stare- filtru de particule în perfectă stare, își face regenerări normale, toba curată, mașina iese impecabil la noxe;
Am dezactivat din tester stop/start la reprezentanta, am codat ceasurile să se ridice când se pune contactul și am dezactivat frâna de mână automată la oprire, totul pentru protecție, se pot face la loc dacă vreți;
La exterior mașina arată bine pentru vârsta ei, 1-2 Indoituri și câteva zgârieturi mici.
Defecte: far dreapta fisurat de peste 4 ani ( așa am luat o), are folie montată de atunci în urma unui impact cu o pasare pe drum- nu intră apa, pe mine nu m-a deranjat, se poate pune altă sticlă de pe far de UK cu cost minim;
Keyles entry nu merge mereu pe ușile stanga, am văzut ca e ceva ușor de remediat, dar nu am avut timp;
Cu mașina circul zilnic de 2 ani;
Pentru alte detalii, puteți să întrebați absolut orice, vă stau la dispoziție.
ID: 304868830
Contactează vânzătorul
xxx xxx xxx