Postat 15 iunie 2026
Ford Fiesta 05.2007
1 650 €
Persoana fizica
Serie sasiu (VIN): WF0DXXGAJD7D24368
Model: Fiesta
Capacitate motor: 1 300 cm³
Putere: 75 CP
Combustibil: Benzina
Caroserie: Coupe
Rulaj: 181 138 km
Culoare: Negru
An de fabricatie: 2007
Numar de usi: 3
Stare: Utilizat
Cutie de viteze: Manuala
Volan: Partea stanga
Inmatriculat/Neimatriculat: Inmatriculat
Descriere
Vand Ford Fiesta
An 2007
181.138 km (în creștere)
75 cp
Motor 1.3 benzina aspirat (excelent de oraș)
Am pus și seria de șasiu în anunț, dar eu nu am verificat mașina pe carvertical, am verificat o doar așa la fața locului din ce mai știu și eu despre mașini
Deci nu știu exact ce istoric are mașina
Am luat-o de la un domn de treabă din Sibiu și nu am simțit nevoia să îi fac alte verificări
Am făcut un polish la faruri pentru ca erau galbene
În urma cu 2.200 km am schimbat filtrele și uleiul, plus bujii
Distribuția a fost schimbată de fostul proprietar, din ce mi-au zis băieții de la service ca ar trebui schimbată în 30-40 mii km dacă nu mă înșel
Din punct de vedere al motorului sau al cutiei, nu am avut nici o problemă, mașina merge excelent, am folosit-o doar în oraș plus puțin drumuri în jurul Sibiului la 30 km la țară
Am schimbat macaraua de la geam de la șofer în urmă cu o lună, am pus una nouă
În rest are mici “probleme” care pe mine sincer nu m au deranjat, nu ar fi scumpe de rezolvat
Cum ar fi :
-Merge închiderea centralizată din cheie doar câteodată
Dar eu mereu am închis la mana
-cineva mi a lovit oglinda de la șofer și e crăpată puțin dar se vede în ea, nu e ceva grav se poate comanda un capac cu 60-70 lei dar n am avut timp de el
-nu funcționează butonul de deschidere portbagaj din mașină, dar eu mereu am deschis cu cheia, nu e o mașină cu care am cărat multe
-clapeta de la scaun pentru rabatare e ruptă, se găsesc multe clapete pe net tot așa pe eMag 32 lei bucata dar tot așa n am mai avut timp să mă ocup și fiind doar eu cu soția, nu am fost nevoiți să rabatam scaunele să intre alte persoane
Mașina este de nefumător
Este coupe
Am cumparat masina pentru a o folosi în oraș, mereu am avut masina coupe fiind pasiunea mea de tanar pentru aceste masini
Mai am un Audi TT ce urmează sa il pun la vânzare
Motivul vanzarii fiind înmulțirea familiei cu încă un membru si nevoia de mai mult spațiu și mai multe uși
Mai multe detalii cu drag la telefon
An 2007
181.138 km (în creștere)
75 cp
Motor 1.3 benzina aspirat (excelent de oraș)
Am pus și seria de șasiu în anunț, dar eu nu am verificat mașina pe carvertical, am verificat o doar așa la fața locului din ce mai știu și eu despre mașini
Deci nu știu exact ce istoric are mașina
Am luat-o de la un domn de treabă din Sibiu și nu am simțit nevoia să îi fac alte verificări
Am făcut un polish la faruri pentru ca erau galbene
În urma cu 2.200 km am schimbat filtrele și uleiul, plus bujii
Distribuția a fost schimbată de fostul proprietar, din ce mi-au zis băieții de la service ca ar trebui schimbată în 30-40 mii km dacă nu mă înșel
Din punct de vedere al motorului sau al cutiei, nu am avut nici o problemă, mașina merge excelent, am folosit-o doar în oraș plus puțin drumuri în jurul Sibiului la 30 km la țară
Am schimbat macaraua de la geam de la șofer în urmă cu o lună, am pus una nouă
În rest are mici “probleme” care pe mine sincer nu m au deranjat, nu ar fi scumpe de rezolvat
Cum ar fi :
-Merge închiderea centralizată din cheie doar câteodată
Dar eu mereu am închis la mana
-cineva mi a lovit oglinda de la șofer și e crăpată puțin dar se vede în ea, nu e ceva grav se poate comanda un capac cu 60-70 lei dar n am avut timp de el
-nu funcționează butonul de deschidere portbagaj din mașină, dar eu mereu am deschis cu cheia, nu e o mașină cu care am cărat multe
-clapeta de la scaun pentru rabatare e ruptă, se găsesc multe clapete pe net tot așa pe eMag 32 lei bucata dar tot așa n am mai avut timp să mă ocup și fiind doar eu cu soția, nu am fost nevoiți să rabatam scaunele să intre alte persoane
Mașina este de nefumător
Este coupe
Am cumparat masina pentru a o folosi în oraș, mereu am avut masina coupe fiind pasiunea mea de tanar pentru aceste masini
Mai am un Audi TT ce urmează sa il pun la vânzare
Motivul vanzarii fiind înmulțirea familiei cu încă un membru si nevoia de mai mult spațiu și mai multe uși
Mai multe detalii cu drag la telefon
ID: 305460008
Contactează vânzătorul
xxx xxx xxx